Въпреки хайпът около метавселената, някои изпълнителни директори на технологични компании не изразяват огромен ентусиазъм спрямо сектора.
Фил Спенсър – шеф на гейминг отдела на Microsoft и Еван Шпигел – главен изпълнителен директор на Snap – споделиха, че не са големи привърженици на метавселената.
Според Спенсър в момента метавселената изобразява система от лошо изградени видео игри като за това свидетелстват лошите графики и нискокачественият интерфейс.
Той сравнява повечето проекти за метавселената със срещи във виртуална стая. По негово мнение света на игрите създава множество ангажиращи виртуални светове, което се счита за предимство пред метавселената.
Еван Шпигел от своя страна сравни преживяванията в метавселената с пребиваване в рамките на компютър. Той отбеляза, че итерациите на концепцията за метавселената в момента са на първично ниво, тъй като не са много вълнуващи.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Revolut ще позволят пазаруването с криптовалути
Главният изпълнителен директор на Snap сподели, че планира да се насочи към хардуера за виртуална реалност (VR), каквато е и тенденцията в сектора. Това би помогнало на управляваната от него компания да осигури фантастично изживяване в реалния свят чрез обогатената реалност (AR).
Ръководената от Боб Чапек компания Disney е решила да не използва думата метавселена като термин, понеже според тях това е термин с широк обхват, който те разглеждат като изобретение за разказване на истории за идващото поколение.
От своя страна Грег Джосуак – старши вицепрезидентът на маркетинга на Apple разкри, че никога не би използвал метавселената. Вместо това той заяви, че фирмата предпочита AR пред VR.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.