Ръководителят на най-голямата базирана в САЩ крипто борса твърди, че институционалните купувачи все още се интересуват от крипто.
В интервю, публикувано в канала на Coinbase в YouTube, Армстронг обясни историята на борсата с мечите пазари на криптовалути.
Вече сме преминали през четири такива. Забавно е, бих казал, че през последната крипто зима видяхме, че институциите в САЩ един вид спряха или преустановиха усилията си в областта на криптовалутите. Но през тази крипто зима всъщност не видяхме това, което е доста окуражаващо.
Мисля, че една от причините за това вероятно е, че крипто спадът е по-широк макро спад. Той всъщност не е свързан с крипто. На по-широките финансови пазари всичко е надолу.
И така, всъщност е точно обратното – все още виждаме много институции да се регистрират и да проявяват интерес към криптовалутите, да правят депозити, да извършват интеграция… Така че за Coinbase Prime, който е нашият институционален продукт, все още наблюдаваме голям растеж и мисля, че ще видим това и на австралийския пазар.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн (BTC) в момента е невероятно рядка възможност, твърди анализатор
Главният изпълнителен директор на Coinbase също така призна постиженията на неотдавнашното успешно Сливане на Етериум (ETH).
На първо място, искам само да изкажа голяма благодарност на екипа на ETH. Наистина различните екипи, работещи по софтуера на възлите там, които помогнаха това да се случи, и, разбира се, самата фондация ETH.
Мисля, че това беше огромен [момент] за криптовалутите като цяло и за Етериум по отношение на мащабируемостта и децентрализацията… А също и на енергийната ефективност.
Сливането намали въглеродните емисии на алткойна с приблизително 99.99%, според доклад на CCRI, поръчан от ConsenSys, компания за блокчейн софтуер.
Тъй като Южна Корея затяга правилата за криптовалутите през 2025 г., Bithumb се подготвя за IPO, като преструктурира операциите си.
Ел Салвадор прави важна стъпка към превръщането си в регионален лидер в областта на изкуствения интелект.
Някои от най-големите имена в сферата на криптовалутите се опитват да си осигурят място във финансовата система на САЩ.
От 2022 г. насам Китай активно популяризира юана като основна валута за търговия между страните от БРИКС, възползвайки се от геополитическите раздори – особено след като западните санкции засегнаха Русия.