Директор от голяма фирма за управление на активи коментира възможностите на стейкингът на втората най-голяма криптовалута.
Старши изпълнителен директор във фирмата за управление на активи Franklin Templeton, която е на стойност $1.5 трилиона, каза, че доходността от залагането на Етериум (ETH) предоставя големи възможности за институциите, които разглеждат криптопазарите.
В интервю за Real Vision с Раул Пал, водещият пита старши вицепрезидента на Franklin Templeton, Санди Каул, дали стейкингът на Етериум може да помогне да се предизвика институционално приемане.
В отговор Каул каза:
Позволете ми само да кажа, проследете това пространство, защото съм виждал някои изключително силни продукти, които според мен ще изпълнят точно това.
Експертът по управление на активи каза, че развитието на криптоиндустрията напомня за пространството на хедж фондовете в средата на 2000-те години, когато институциите се нахвърлиха върху големите пазарни отстъпки, за да се утвърдят и да установят контрол.
Мисля, че това, което се случи в индустрията на хедж фондовете до и след 2008 г., наистина е поучително тук…
Видяхме, че за период от три години влязоха почти $2 трилиона – огромен приток на пари – което е интересно и доведе индустрията до близо $3 трилиона в активи – [точката], която дигиталното пространство стигна преди последния срив.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Топ 5 алткойна, които да следите тази седмица
Според Каул сега се наблюдава същата ситуация в крипто като все повече институции навлизат в класа активи, докато инвеститорите на дребно се оттеглят след срива на пазара. За институциите той каза следното:
Институциите са дългосрочни притежатели. Те изчакват този вид спадове, за да влязат и да установят позиции, и ще изчакат пазарът да се обърне. За да бъда много ясен, обикновено най-водещите на пазара институции наистина се стремят да бъдат много креативни в своите портфейли и те наистина са преминали към този модел […], и са осъзнали, че това пространство на дигитални активи внася цял нов набор от това, което във Franklin Templeton наричаме „фактори на тълпата“…
Каул каза, че друга вълна на институционално приемане вероятно ще настъпи по време на следващия бичи пазар. Според него успехът на ранните играчи ще тласне другите към криптопазарите.
Миналата седмица глобалните крипто инвестиционни продукти отбелязаха исторически приток от $4.39 милиарда, с което поставиха нов седмичен рекорд за всички времена и увеличиха общия размер на управляваните активи (AuM) до $220 милиарда.
Пазарът на деривати върху Биткойн се разгорещява, като откритият интерес отново достигна $42 милиарда, а процентите на финансиране продължават да растат.
Между 21 и 28 юли крипто пазарът ще бъде засегнат от вълна от отключване на големи токени, което ще има значителни последици както за цените, така и за настроенията на инвеститорите.
Цените на криптовалутите отново скочиха днес, тъй като технологичните подобрения на Етериум, пробивите при алткойните и нарастващият ливъридж дадоха нов тласък.