Според Bloomberg Goldman Sachs проучва как блокчейн технологията може да подобри традиционните финансови пазари, като например частния капитал.
Управляващият директор Матю Макдермот заяви, че банката “напълно подкрепя” блокчейн приложенията след успешното стартиране на своята платформа за блокчейн токенизация GS DAP и планира да наеме още експерти в областта.
Въпреки че Goldman Sachs наскоро съкрати приблизително 3,200 служители, ангажиментът ѝ да наема експерти по блокчейн демонстрира потенциалната стойност на технологията в традиционното банкиране.
Частната блокчейн платформа на Goldman, GS DAP наскоро беше използвана за продажбата на “зелена облигация”, което позволи еднодневен сетълмент в сравнение с обичайните пет дни.
Макдермот смята, че платформата може да токенизира различни активи, но се съмнява, че ще подобри значително първичните публични предлагания или акциите.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: САЩ изостава в CBDC надпреварата – какво може да означава това?
Той твърди, че технологията ще осигури прозрачност и точно ценообразуване като увеличи ликвидността и привлече повече инвеститори на вторичните пазари.
Въпреки това е малко вероятно традиционните финансови транзакции скоро да преминат към публични блокчейни поради регулаторната несигурност и недоверието към криптовалутите.
Употребата на Arbitrum (ARB) нарасна, след като решението за мащабиране от втори слой разпредели 12.75% от токените си чрез airdrop.
Потребителите на приложението за съобщения Telegram вече могат да изпращат и получават Tether (USDT) в чатовете си. Понастоящем Tether е най-голямата стабилна монета по пазарна капитализация.
Децентрализираното финансиране (DeFi) беше основна тема на дискусия на неотдавнашната среща на Консултативния комитет по технологиите (TAC) на Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC) във Вашингтон.
Напоследък в мрежата на Arbitrum се наблюдава рязък скок на активността, като броят на транзакциите и адресите се е увеличил значително.