Според Bloomberg Goldman Sachs проучва как блокчейн технологията може да подобри традиционните финансови пазари, като например частния капитал.
Управляващият директор Матю Макдермот заяви, че банката „напълно подкрепя“ блокчейн приложенията след успешното стартиране на своята платформа за блокчейн токенизация GS DAP и планира да наеме още експерти в областта.
Въпреки че Goldman Sachs наскоро съкрати приблизително 3,200 служители, ангажиментът ѝ да наема експерти по блокчейн демонстрира потенциалната стойност на технологията в традиционното банкиране.
Частната блокчейн платформа на Goldman, GS DAP наскоро беше използвана за продажбата на „зелена облигация“, което позволи еднодневен сетълмент в сравнение с обичайните пет дни.
Макдермот смята, че платформата може да токенизира различни активи, но се съмнява, че ще подобри значително първичните публични предлагания или акциите.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: САЩ изостава в CBDC надпреварата – какво може да означава това?
Той твърди, че технологията ще осигури прозрачност и точно ценообразуване като увеличи ликвидността и привлече повече инвеститори на вторичните пазари.
Въпреки това е малко вероятно традиционните финансови транзакции скоро да преминат към публични блокчейни поради регулаторната несигурност и недоверието към криптовалутите.
Binance представи иновативен модел за генериране на токени (TGE), задвижван от механизъм за ценообразуване с крива на свързване, който стартира ексклузивно чрез Binance Wallet в сътрудничество с мемe-центричния проект Four.Meme.
Според компанията за ончейн анализ Nansen няколко блокчейна отчитат рязко повишаване на активността на потребителите, начело със Sonic, която регистрира впечатляващ 89% ръст на активните адреси през последните 7 дни.
Последните данни на GitHub разкриват кои блокчейни и отделни проекти са привлекли най-много внимание от страна на разработчиците през изминалата седмица – ключов сигнал за силата на проектите в дългосрочен план.
Tether, водещият емитент на стабилни монети, постепенно преустановява поддръжката на пет по-стари блокчейна.