Според Bloomberg Goldman Sachs проучва как блокчейн технологията може да подобри традиционните финансови пазари, като например частния капитал.
Управляващият директор Матю Макдермот заяви, че банката „напълно подкрепя“ блокчейн приложенията след успешното стартиране на своята платформа за блокчейн токенизация GS DAP и планира да наеме още експерти в областта.
Въпреки че Goldman Sachs наскоро съкрати приблизително 3,200 служители, ангажиментът ѝ да наема експерти по блокчейн демонстрира потенциалната стойност на технологията в традиционното банкиране.
Частната блокчейн платформа на Goldman, GS DAP наскоро беше използвана за продажбата на „зелена облигация“, което позволи еднодневен сетълмент в сравнение с обичайните пет дни.
Макдермот смята, че платформата може да токенизира различни активи, но се съмнява, че ще подобри значително първичните публични предлагания или акциите.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: САЩ изостава в CBDC надпреварата – какво може да означава това?
Той твърди, че технологията ще осигури прозрачност и точно ценообразуване като увеличи ликвидността и привлече повече инвеститори на вторичните пазари.
Въпреки това е малко вероятно традиционните финансови транзакции скоро да преминат към публични блокчейни поради регулаторната несигурност и недоверието към криптовалутите.
Южна Корея току-що стана най-новата дестинация в глобалното разгръщане на крипто плащанията на RedotPay.
Lido може скоро да промени начина, по който се вземат решения в рамките на своята екосистема. Ново предложение, LIP-28, представено на 8 май, има за цел да даде на притежателите на стейкнати Етериум токени (stETH) правото да се противопоставят на потенциално вредни решения, взети от гласуващите с LDO токени.
Robinhood изглежда в готовност да направи най-смелата си стъпка досега: Да доведе американските финансови пазари в Европа с помощта на блокчейн технологията.
Бутан прави смела крачка към обединяването на туризма и дигиталните финанси, позволявайки крипто плащания за посетители в цялата страна.