Банка с активи на обща стойност около $670 милиарда ще плати глоба в размер на няколко милиона долара, след като призна, че в продължение на няколко години е заблуждавала клиенти на кредитни карти.
Австралийската комисия за ценни книжа и инвестиции (ASIC) разкри, че Australia and New Zealand Banking Group Limited (ANZ) ще преведе 15 милиона австралийски долара, което се равнява на около $9.65 милиона, след като Федералният съд на Австралия установи, че институцията е престъпила Закона за ASIC и Националния закон за защита на потребителските кредити.
Според ASIC ANZ е предоставила невярна информация на клиентите, внушавайки им, че могат да се възползват от авансови плащания в брой от своите „налични средства„, без да дължат такси и лихви.
В противоречие с точното оповестяване съдът стига до заключението, че ANZ е изложила по-висока сума от реално наличната за теглене, подвеждайки клиентите да мислят, че могат да получат достъп до парични аванси без такси и лихви от своите „налични средства„.
ASIC твърди, че ANZ неправомерно е начислила на повече от 186,000 сметки такси и лихви, свързани с авансови плащания в брой. Съобщава се и за случаи, при които на физически лица са били начислявани такси в размер на хиляди австралийски долари за ползване на услугата на кредитора.
Съдът също така установи, че ANZ е пропуснала да действа ефикасно, честно и справедливо, като не е приложила незабавно мерки за коригиране на ситуацията.
В допълнение към санкцията от 15 милиона австралийски долара ANZ изплаща и компенсационни плащания на обща стойност 8.3 милиона австралийски долара, приблизително $5.34 милиона, на клиенти, които са понесли лихви и такси за авансовите си плащания в брой между май 2016 г. и ноември 2018 г.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.