Брайън Армстронг, главен изпълнителен директор на Coinbase, отрече слуховете, че борсата планира да премести седалището си в чужбина, за да избегне намесата на Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), според доклад на CNBC.
Армстронг разкритикува Съединените щати за бавния им напредък в прилагането на регулациите за криптовалутите, но потвърди, че Coinbase ще запази присъствието си в страната.
По време на интервю в Дубай Брайън Армстронг, главен изпълнителен директор на Coinbase, отрече слуховете, че борсата планира да премести седалището си в чужбина, за да избегне намесата на Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), според доклад на CNBC. Tой заяви, че Coinbase не планира да се премести в чужбина и винаги ще има операции в САЩ.
Въпреки че вицепрезидентът на Coinbase за международно и бизнес развитие Нана Муругесан се изказа положително за потенциала на Обединените арабски емирства (ОАЕ) като стратегически център, компанията не заяви изрично, че възнамерява да премести централата си там.
Тези спекулации възникнаха в резултат на продължаващите регулаторни проблеми на Coinbase с Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC), което накара някои представители на крипто общността да смятат, че борсата може да обмисли преместване, за да избегне правни конфликти.
На 22 март SEC изпрати на Coinbase „Wells notice„, в което посочи намерението си да предприеме действия за принудително изпълнение срещу борсата.
В отговор на това на 24 април Coinbase заведе дело срещу SEC, като поиска разяснения относно разпоредбите за криптовалутите.
Отхвърляйки всякакви планове за преместване, Армстронг коментира неотдавнашния подход на SEC към крипто и предположи, че негативната ѝ позиция може да е насочена към ограничаване на индустрията, а не към нейното регулиране.
Армстронг описа SEC като отклонение, особено поради председателя Гари Генслер, който по неизвестни причини прояви по-враждебно отношение към криптовалутите.
Според Армстронг съдебните дела, заведени от SEC, са били контрапродуктивни за американската крипто индустрия. Въпреки това той ги разглежда като възможност да се получи регулаторна яснота чрез съдебни решения.
Сравнявайки регулаторните среди на различните държави, Армстронг отбеляза, че понастоящем САЩ изостават. Той посочи всеобхватното крипто законодателство на Европейския съюз и приветливия подход на Обединеното кралство като примери за по-обмислени подходи към регулирането.
Defiance ETFs предложи четири иновативни спот борсово търгувани фонда (ETF), които се фокусират върху ливъридж стратегии, насочени към ценовите движения на Биткойн, Етериум и златото.
Rootstock, платформа, свързваща смарт договори с Биткойн, отбеляза значително увеличение на добивната дейност и мрежовата сигурност в началото на 2025 г., въпреки забавянето в общото ползване.
Stripe, световен лидер в областта на платежните услуги, направи важна крачка в света на стабилните монети с въвеждането на новата си функция „Финансови сметки в стабилни монети“.
Последните данни на Bank of America (BofA) сочат, че нарастващата пазарна нестабилност, изострена от тарифните проблеми, е накарала инвеститорите да се оттеглят от американските акции.