Genesis, банкрутирал крипто заемодател, подаде молба за удължаване на периода за плана си за реорганизация с още 100 дни.
Според подаденото в съда заявление на 19 май Genesis заяви, че се нуждае от удължаване на срока, за да осигури оптимален процес на преструктуриране без намесата на конкурентни планове.
Genesis твърди, че сложността и мащабът на нейния случай оправдават одобрението на съда за удължаване на срока. Финансовите отчети на кредитора разкриват значителни активи и пасиви, които трябва да бъдат преструктурирани.
Освен това Genesis подчерта, че развиващата се регулаторна рамка, свързана с дигиталните активи, изисква внимателно разглеждане в рамките на неговия случай.
Заемодателят освен това твърди, че искането му следва да бъде удовлетворено поради напредъка, който е постигнал добросъвестно по пътя към излизане от несъстоятелност, като удължаването на срока не е нито в ущърб, нито прилага натиск на кредиторите или други заинтересовани страни.
Ако искането бъде одобрено, Genesis ще трябва да представи план до 27 август, а периодът за изплащане на дълга ще бъде удължен до 26 октомври.
Междувременно крипто борсата Gemini разкри, че Digital Currency Group (DCG), компанията майка на фалиралия кредитор, не е извършила плащане на стойност $630 милиона към своето дъщерно дружество миналата седмица.
DCG беше една от многото крипто компании, засегнати от спада на пазара през 2022 г., и понастоящем дължи приблизително $1.7 милиарда на Genesis, нейното дъщерно дружество за кредитиране.
В актуализация за програмата „Earn“ на 19 май Gemini заяви, че обмисля да опрости средствата, за да предотврати неизпълнение на задълженията от страна на DCG.
Крипто борсата допълни, че решението ѝ ще зависи от това дали „страните вярват, че DCG ще започне добросъвестни преговори за консенсусна сделка“.
Ако не може да бъде постигнато споразумение, Gemini изрази готовност да си сътрудничи с Genesis при предлагането на условия за изменен план за реорганизация, който не изисква съгласието на DCG.
Тази ситуация накара Genesis да поиска удължаване на своя за изплащане на средствата на 19 май.
Gemini също така обяви намерението си да подаде главен иск на 22 май, с който да поиска връщането на криптоактиви на стойност $1.1 милиарда за своите 232,000 потребители на програмата „Earn„.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.