Криптозаемодателят Genesis Global, попадна в списъка на фирмите, подали молба за обявяване в несъстоятелност след ужасния срив на борсата FTX.
Проблемите на FTX сега са обхванали многобройните криптопроекти, които имат експозиция към Genesis.
Genesis Global, която е изцяло собственост на Digital Currency Group, и нейните две дъщерни дружества, предоставящи заеми, подадe молба по глава 11 в съда по несъстоятелност в САЩ. Фирмата спомена, че другите ѝ дъщерни дружества, които участват в бизнеса с деривати и спот търговия и попечителство, не са включени в подадените документи. Въпреки че тези фирми ще продължат да извършват операции по търговия с клиенти.
Според съобщенията в съдебните документи Genesis посочва, че има над 100,000 кредитори. Докато 50-те най-големи необезпечени вземания възлизат на около $3.4 милиарда.
Списъкът на кредиторите и тяхната експозиция в Genesis:
Въпреки това Genesis в съобщение спомена, че е обявила стратегически действия с цел постигане на глобално решение. Тя добави, че нейните съветници са участвали в текущи дискусии със съветниците на нейните кредитори, както и с компанията майка DCG.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Значителна възможност на крипто пазара – топ трейдър
Това ще им помогне да увеличат максимално стойността за всички клиенти и заинтересовани страни.
Бен Джоу, главен изпълнителен директор на Bybit, даде пълното разкриване на експозицията с фирмата за крипто кредитиране. Той спомена, че Mirana е инвестиционното звено на Bybit. Споменатата фирма управлява само някои от активите на компанията Bybit.
Той добави, че клиентският фонд е отделен от продукта за печелене на Bybit и не използва Mirana. Подчертаните $151 милиона имат около $120 милиона обезпечени позиции, които борсата вече е ликвидирала.
Главният изпълнителен директор на най-голямата борса за криптовалути по обем на търговията очаква редица постижения в крипто индустрията през следващата бича фаза.
В тази статия ще видите пет начина, по които можете да използвате ChatGPT, за да печелите пари, като например създаване на съдържание, проектиране на инструменти с изкуствен интелект и др.
Според информацията Новата банка за развитие (NDB), известна още като “банката на БРИКС”, в момента обсъжда потенциалното си партньорство със Саудитска Арабия.
Макроикономическият експерт Лин Олдън идентифицира два важни фактора, които подхранват вълната на дедоларизация.