Начало » Регулации » Гари Генслер иска $2.6 милиарда, за да се бори с крипто индустрията

Гари Генслер иска $2.6 милиарда, за да се бори с крипто индустрията

23.03.2024 17:26 2 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Гари Генслер иска $2.6 милиарда, за да се бори с крипто индустрията

Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) в момента разглежда предложението на Гари Генслер за увеличаване на бюджета с $2.6 милиарда, за да се засили надзорът върху сектора на криптовалутите.

Целта на Генслер е да разшири регулаторните правомощия върху пазара на дигитални активи, като увеличи работната сила на SEC с над 5,000 нови позиции.

Тези искания идват в светлината на правните усилия на Генслер, насочени към Етериум. По-конкретно, SEC се стреми да категоризира ETH като ценна книга, въпреки предишната му класификация като не-ценна книга. Този ход застрашава потенциалното въвеждане на спот ETF за ETH през тази година.

През последните няколко години SEC възприе подход, насочен към правоприлагането, към регулирането на криптовалутите в САЩ, което доведе до няколко високопрофилни съдебни дела. От тях се откроява текущото съдебно дело срещу Ripple Labs, което SEC може скоро да загуби. Сега докладът на Генслер за фискалния бюджет на SEC за 2025 г. включва искане за допълнителни $2.6 милиарда за справяне с въпроси, свързани с крипто.

Този бюджет ще финансира предимно разширяването на възможностите за надзор на агенцията, включително наемането на повече от 5,000 служители за подобряване на правоприлагането.

Генслер подчерта необходимостта от стабилен надзор в светлината на нестабилния характер на крипто пазарите и повишения риск от неспазване на изискванията. Скокът на действията по правоприлагане отразява тази неотложност, като се увеличава от 58 случая през 2022 г. до 86 през 2023 г., според Cornerstone Research.

Едновременно с това засиленият контрол от страна на SEC върху статута на Етериум като ценна книга предизвика отпор от страна на компаниите за дигитални активи, които се противопоставят на класифицирането му като такава. Тази маневра изглежда има за цел да създаде основания за отхвърляне на предложенията за спот Етериум ETF, след успешното въвеждане на Биткойн ETF през януари.

Крипто индустрията е на път да се превърне в спорна тема в дискусиите на Капитолийския хълм, особено в година на избори, като и двете страни вероятно ще имат категорични мнения по въпроса. Изходът от тези дебати остава несигурен.

Kоста работи в крипто индустрията от над 4 години. Той се стреми да представя различни гледни точки по дадена тема и харесва сектора заради неговата прозрачност и динамика. В работата си той се фокусира върху балансираното отразяване на събитията и развитието в крипто пространството, като предоставя информация на своите читатели от неутрална гледна точка.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Предстои важна седмица за криптовалутите в САЩ – какво да очакваме?

На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.

13.07.2025 9:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Американският сенат избра крипто застъпник за председател на ОСС

Сенатът на САЩ потвърди Джонатан Гулд за следващ шеф на Службата за валутен контрол (OCC), като номинацията му бе предадена на президента Доналд Тръмп за окончателно одобрение.

11.07.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Австралия стартира тестови период за CBDC

Австралия засилва усилията си в областта на дигиталните валути със следващата фаза на проект „Acacia“ – пилотна програма, насочена към тестване на дигиталната валута на централната банка (CBDC) и токенизираните финанси в реални приложения.

10.07.2025 19:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Министерството на финансите на САЩ премахва правило за крипто отчет

Според Bloomberg, Министерството на финансите на САЩ официално отмени спорното изискване за отчитане на криптовалути, което бе насочено към децентрализираните борси.

10.07.2025 18:10 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.