Най-големите икономики в света, известни като Г-20, проучват идеята за колективно регулиране на криптовалутите.
Г-20, чиито членове създават около 90% от световния брутен вътрешен продукт и 80% от международната търговия, проучва дали би могла да създаде регулаторна рамка за криптоактивите.
Индия, която в момента председателства Г-20, вече е внесла законопроект за регулиране на пазара на криптовалути в страната. Министърът на финансите на страната Нирмала Ситхараман заяви, че членките на групата трябва да обсъдят дали е необходимо регулиране на криптовалутите като се имат предвид сложните технологии, свързани с класа активи.
Нирмала Ситхараман заяви:
…ако [този сектор] изисква регулация, то една държава сама не може да направи нищо…
Говорим с всички нации, ако можем да направим някаква стандартна оперативна процедура, която да се следва от всички, за да се направи регулаторна рамка, и ако тя може да бъде ефективна.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Предстои гигантски срив, Биткойн ще стигне $500,000 – Робърт Кийосаки
В края на миналата година Ситхараман заяви, че регулирането на криптовалутите ще бъде голяма тема за обсъждане в рамките на индийското председателство на Г-20.
Нито една държава не може да успее поотделно…
Необходимо е членовете на Г-20 да се включат, за да видим какво е най-добре да се направи.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.