Най-големите икономики в света, известни като Г-20, проучват идеята за колективно регулиране на криптовалутите.
Г-20, чиито членове създават около 90% от световния брутен вътрешен продукт и 80% от международната търговия, проучва дали би могла да създаде регулаторна рамка за криптоактивите.
Индия, която в момента председателства Г-20, вече е внесла законопроект за регулиране на пазара на криптовалути в страната. Министърът на финансите на страната Нирмала Ситхараман заяви, че членките на групата трябва да обсъдят дали е необходимо регулиране на криптовалутите като се имат предвид сложните технологии, свързани с класа активи.
Нирмала Ситхараман заяви:
…ако [този сектор] изисква регулация, то една държава сама не може да направи нищо…
Говорим с всички нации, ако можем да направим някаква стандартна оперативна процедура, която да се следва от всички, за да се направи регулаторна рамка, и ако тя може да бъде ефективна.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Предстои гигантски срив, Биткойн ще стигне $500,000 – Робърт Кийосаки
В края на миналата година Ситхараман заяви, че регулирането на криптовалутите ще бъде голяма тема за обсъждане в рамките на индийското председателство на Г-20.
Нито една държава не може да успее поотделно…
Необходимо е членовете на Г-20 да се включат, за да видим какво е най-добре да се направи.
Очаква се през май лидерите на страните от Г-7, а именно Япония, Съединените щати, Обединеното кралство, Канада, Франция, Германия и Европейския съюз да очертаят глобална стратегия за сътрудничество в областта на дигиталните активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) издаде “предупреждение за инвеститорите” относно рисковете от инвестиране в дигитални активи.
Нарастващата популярност на криптовалутите породи множество въпроси, включително дали те трябва да се считат за ценни книжа.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) издаде “предупреждение за инвеститорите” относно рисковете от инвестиране в цифрови активи.