Европейският клон на FTX, FTX EU създаде нов уебсайт, който позволява на европейските клиенти да подадат исканията си за теглене на средствата им.
Този ход идва близо пет месеца след като глобалната платформа за търговия FTX се срина и фалира през ноември 2022 г.
FTX EU беше одобрена от кипърския регулатор едва през март 2022 г., около седем месеца преди срива на FTX, поради което не е ясно колко потребители са засегнати.
Името на домейна на новия уебсайта на FTX EU, ftxeurope.eu, беше одобрено от кипърската комисия за ценни книжа и борси. Уебсайтът ще се използва само с цел всички клиенти на FTX EU LTD да предявят претенции към техните фиатни баланси. Интернет страницата няма да предлага никакви други продукти или услуги, както се посочва в имейл, получен от FTX Europe.
FTX Japan, друго дъщерно дружество, вече възстанови средствата на някои от засегнатите клиенти като в края на февруари позволи да бъдат изтеглени средства в размер на около $50 милиона.
Кипърският регулаторен орган поиска от FTX EU да преустанови дейността си на 9 ноември, малко преди FTX Group и нейните 130 свързани дружества (включително FTX EU) официално да обявят фалит на 11 ноември. Въпреки че FTX EU функционираше само няколко месеца, платформата се сблъска със сходни предизвикателства като своята компания-майка, която беше засегната от регулаторни рестрикции в много държави, което доведе до значителен спад в обемите на търговия.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Fidelity Investments се стреми да разшири крипто услугите си
Сривът на FTX породи опасения сред клиентите и регулаторните органи относно рисковете, свързани с търговията на крипто борси. Индустрията е изправена пред засилен контрол от страна на регулаторните органи по целия свят. Някои правителства дори се стремят да забранят или ограничат достъпа до криптовалути.
Тъй като индустрията продължава да се развива, борсите и регулаторните органи трябва да работят заедно, за да гарантират безопасността на потребителите и стабилността на пазара.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.