В годишния си доклад за 2024 г. фондацията разкри, че от 2022 до 2023 г. е отпуснала близо $500 милиона за различни проекти на екосистемата.
От тази обща сума приблизително $240.3 милиона, или около 48.3%, идват директно от Фондация Етериум, а останалото финансиране е осигурено от известни структури като MakerDAO (Sky), Optimism, Uniswap, Gitcoin и други. Тези съвместни усилия подчертават обединения стремеж на мрежата към растеж и развитие.
Освен това екосистемата на Етериум е подкрепена от впечатляващите $22.2 милиарда в касови средства, разпределени в различни проекти и организации, включително Optimism, Uniswap, Arbitrum и ETH Name Service. Самата фондация притежава $970 милиона в своята хазна.
Тези средства, държани предимно в родни токени, са ценни за дългосрочната устойчивост, въпреки че в доклада се предупреждава, че ликвидирането на големи части може да повлияе значително на пазарната стойност на монетите.
Фондацията въведе и политика за конфликт на интереси, изискваща прозрачност за членовете, участващи в инвестиции над $500,000, със специални разпоредби за избягване на сблъсъци при вземането на решения. Изпълнителният директор Ая Миягучи подчерта, че тази нова политика има за цел да поддържа интегритета във фондацията и в по-широката екосистема на Етериум.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.