В годишния си доклад за 2024 г. фондацията разкри, че от 2022 до 2023 г. е отпуснала близо $500 милиона за различни проекти на екосистемата.
От тази обща сума приблизително $240.3 милиона, или около 48.3%, идват директно от Фондация Етериум, а останалото финансиране е осигурено от известни структури като MakerDAO (Sky), Optimism, Uniswap, Gitcoin и други. Тези съвместни усилия подчертават обединения стремеж на мрежата към растеж и развитие.
Освен това екосистемата на Етериум е подкрепена от впечатляващите $22.2 милиарда в касови средства, разпределени в различни проекти и организации, включително Optimism, Uniswap, Arbitrum и ETH Name Service. Самата фондация притежава $970 милиона в своята хазна.
Тези средства, държани предимно в родни токени, са ценни за дългосрочната устойчивост, въпреки че в доклада се предупреждава, че ликвидирането на големи части може да повлияе значително на пазарната стойност на монетите.
Фондацията въведе и политика за конфликт на интереси, изискваща прозрачност за членовете, участващи в инвестиции над $500,000, със специални разпоредби за избягване на сблъсъци при вземането на решения. Изпълнителният директор Ая Миягучи подчерта, че тази нова политика има за цел да поддържа интегритета във фондацията и в по-широката екосистема на Етериум.
Въпреки нарастващия оптимизъм за крипто пазара при новоизбрания президент Доналд Тръмп, банките в САЩ подхождат предпазливо към приемането на дигиталните активи.
В изненадващо нарушение на традицията новоизбраният президент Доналд Тръмп покани китайския президент Си Дзинпин да присъства на предстоящата му инаугурация, като по този начин оспори над стогодишния дипломатически протокол.
Пазарът на стабилни монети достигна значителен етап, като за първи път надхвърли $200 милиарда в обща пазарна капитализация.
По време на неотдавнашна поява на Нюйоркската фондова борса новоизбраният президент Доналд Тръмп изрази амбицията си Съединените щати да заемат водеща роля в глобалното пространство на криптовалутите по време на предстоящия му мандат.