В неотдавнашно интервю с Аш Бенингтън за "Real Vision" Сергей Назаров, създател на Chainlink (LINK), изтъкна потенциала на финансовите сътресения да доведат до рязко увеличаване на дигиталните активи и блокчейн системите.
Назаров обсъди сценарий, който той нарече “глобална корекция обратно към реалността“, предвиждайки интегрирането на блокчейн технологията във финансовите системи и други индустрии, за да се създаде по-надеждна и одитируема икономика.
Той изрази убеждението си, че една икономическа криза може да предшества развитието на такъв свят. Според Назаров икономическите кризи в различни икономики могат да възникнат поради неконвенционални и вероятно съществени решения, взети от значими участници в икономическия пейзаж. Той очаква преоценка на съществуващите ценностни системи.
Освен това Назаров предположи, че възприемането на блокчейн технологията постепенно ще се разгърне поради съществените ѝ предимства на пазар, на който се желае засилено взаимодействие на активите.
Също така той изказа предположение, че в случай на икономическа криза блокчейн може да предложи решение за създаване на прозрачен и надежден свят, откъснат от зависимостта от разпознаваемостта на търговските марки.
Според данни, събрани от Violation Tracker, база данни за корпоративни нарушения, най-големите банки в САЩ, включително JPMorgan, Bank of America, Wells Fargo и Citigroup, са понесли значителни глоби на обща стойност $181 милиарда от началото на хилядолетието.
Очаква се финтех компаниите, работещи в сектора на плащанията, да продължат да се сблъскват с предизвикателства до 2024 г., според оценка на Jefferies.
Binance, призната за най-голямата борса за криптовалути в света, се отказа от получаването на лиценз за управление на колективен инвестиционен фонд в Абу Даби.
По време на инвестиционния форум “Russia Calling!” в Москва руският президент Владимир Путин подчерта значителните промени в световния икономически пейзаж.