Борсово търгуваните фондове за Биткойн (ETF) набраха значителна популярност напоследък. BlackRock, която управлява активи на стойност $9 трилиона, наскоро подаде заявление за регистриране на Биткойн ETF.
Въпреки че крипто пейзажът е изправен пред регулаторни пречки, включващи субекти като SEC, Binance и Coinbase, BlackRock остава непоколебима в ангажимента си към крипто индустрията, като активно полага усилия за разработването на Биткойн ETF.
В рамките на съвместна работа миналата година Coinbase и BlackRock обединиха усилията си, за да дадат възможност на институционалните инвеститори да получат достъп до дигиталните активи.
Сега се появяват спекулации за намерението на Fidelity, виден играч на Уолстрийт, да подаде заявление за свой собствен Биткойн ETF. Съобщава се, че Fidelity Investments, която управлява активи на стойност около $4.2 трилиона, обмисля да подаде оферта за придобиване на Grayscale Investments.
Тези слухове първоначално се появиха чрез туитове на крипто инфлуенсъра “Andrew“.
Според Andrew, както BlackRock, така и Fidelity са готови да доминират в крипто пространството в рамките на САЩ. Изключително важно е да се отбележи, че Комисията по ценни книжа и фондови борси (SEC) досега отхвърли всички заявления за Биткойн ETF.
Като се има предвид продължаващата регулаторна несигурност около криптовалутите в Съединените щати, одобрението на заявлението на BlackRock за Биткойн ETF остава несигурно. Освен това валидността на слуховете на Fidelity изисква допълнително потвърждение.
На фона на спада на цената на руския суров петрол, която падна под границата от $60 за барел, заедно с по-широкия спад на международните бенчмаркове, Индия очаква увеличение на придобиването на руски петрол, както разкри високопоставен правителствен източник, говорил анонимно пред Reuters наскоро.
Китай пое ангажимент да засили фискалната си политика през 2024 г. в опит да стимулира икономиката си в затруднено положение.
Страните от Европейския съюз са на път да прекратят окончателно вноса на руски газ с въвеждането на мерки, целящи да забранят достъпа на руски енергийни компании до техните газопроводи и терминали.
Индия, като член на БРИКС, наскоро отправи запитвания относно интереса на Пакистан да се присъедини към алианса.