Борсово търгуваните фондове за Биткойн (ETF) набраха значителна популярност напоследък. BlackRock, която управлява активи на стойност $9 трилиона, наскоро подаде заявление за регистриране на Биткойн ETF.
Въпреки че крипто пейзажът е изправен пред регулаторни пречки, включващи субекти като SEC, Binance и Coinbase, BlackRock остава непоколебима в ангажимента си към крипто индустрията, като активно полага усилия за разработването на Биткойн ETF.
В рамките на съвместна работа миналата година Coinbase и BlackRock обединиха усилията си, за да дадат възможност на институционалните инвеститори да получат достъп до дигиталните активи.
Сега се появяват спекулации за намерението на Fidelity, виден играч на Уолстрийт, да подаде заявление за свой собствен Биткойн ETF. Съобщава се, че Fidelity Investments, която управлява активи на стойност около $4.2 трилиона, обмисля да подаде оферта за придобиване на Grayscale Investments.
Тези слухове първоначално се появиха чрез туитове на крипто инфлуенсъра „Andrew„.
Според Andrew, както BlackRock, така и Fidelity са готови да доминират в крипто пространството в рамките на САЩ. Изключително важно е да се отбележи, че Комисията по ценни книжа и фондови борси (SEC) досега отхвърли всички заявления за Биткойн ETF.
Като се има предвид продължаващата регулаторна несигурност около криптовалутите в Съединените щати, одобрението на заявлението на BlackRock за Биткойн ETF остава несигурно. Освен това валидността на слуховете на Fidelity изисква допълнително потвърждение.
Платформата Pump.fun набра $500 милиона в бързо първично предлагане на монети (ICO), като ги разпродаде само за 12 минути.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.