Милиардерът инвеститор Рей Далио сподели своето виждане, че Федералният резерв неизбежно ще смекчи паричната си политика.
По време на неотдавнашно интервю за Fox Business той изрази убеждението си, че централните банки по света са изправени пред финансови затруднения поради преобладаващата среда на високи лихвени проценти.
Според него рязкото покачване на лихвените проценти през последната година е довело до значителни разходи за много централни банки, тъй като сега те понасят по-високи разходи при заемането на капитал.
Далио заяви:
Централните банки се намират в значителен финансов дефицит. Макар че повечето от тях не отразяват тези загуби в текущите пазарни оценки, всички те се сблъскаха със значителни намаления на капиталовите си резерви, някои до степен да достигнат отрицателен капитал.
В юрисдикции като Обединеното кралство, където съществуват разпоредби относно отрицателния капитал, централните банки трябва да търсят допълнително финансиране от правителството. Това от своя страна се изразява в увеличаване на бюджетния дефицит, свързан с БВП, с 2%.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ:
![]()
БРИКС планира да зареже долара до три години
Що се отнася до Съединените щати, Далио разясни как Федералният резерв постоянно е изправен пред финансови загуби поради продължителното поддържане на по-високи лихвени проценти. Той твърди, че в крайна сметка Фед ще прибегне до практиката на печатане на пари, за да компенсира тези дефицити:
В Съединените щати подобни събития може да нямат дълбоко въздействие. Тези загуби несъмнено ще се материализират… Тези загуби обаче пораждат утежняващ ефект върху дълга.
Когато понасяте загуби и генерирате отрицателен доход поради преобладаващата среда на лихвените проценти – фактори, включващи както краткосрочните, така и дългосрочните лихвени проценти, както и тяхното управление на дългосрочните лихвени проценти спрямо изплащането на краткосрочните лихвени проценти – полученият спред става пагубен и скъп.
В крайна сметка изходът е да се пристъпи към парична експанзия, а това е присъщото естество на преобладаващата динамика.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.