Регламентът на Европейския съюз за криптовалутите "Markets in Crypto Assets" (MiCA) няма да бъде окончателно гласуван в Европейския парламент до април.
Според информацията забавянето е техническо и най-вероятно е причинено от проблеми при превода на документа от почти 400 страници на 24 езика.
С отлагането на окончателното гласуване европейските финансови регулатори трябва да изчакат по-дълго, преди да могат да започнат да изготвят правила за прилагане.
MiCA установява правила за лицензиране на компании, предлагащи крипто услуги в ЕС, регулира емитирането на стабилни монети и е едно от първите действия на ЕС, което има за цел да осъществи надзор над крипто индустрията.
Органите като Европейския орган за ценни книжа и пазари, и Европейския банков орган, разполагат с 12 до 18 месеца, за да изготвят техническите стандарти по MiCA, след като тя бъде официално одобрена.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ето какво стои зад отскока на цените според платформи за анализ
През октомври 2022 г. Комисията по икономически и парични въпроси на Европейския парламент (комисия ECON) потвърди с 28 гласа срещу 1 предварителното споразумение за новата правна рамка за криптоактивите.
Месец след това обаче официалното гласуване, което преди се очакваше да се състои до края на 2022 г., беше отложено за февруари, също поради проблеми с превода.
Регламентът за прехвърляне на средства (TFR), който трябва да бъде приложен заедно с MiCA, също е отложен за същата сесия за гласуване през април.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.