Робърт Кийосаки, известен с книгата си "Богат татко, беден татко", наскоро сподели подхода си за преодоляване на продължаващите сътресения на Биткойн (BTC) пазара, като наблегна на възможностите за натрупване на богатство в условията на спад.
В неотдавнашна публикация в социалните медии Кийосаки призна настъпването на значителен пазарен спад, но също така подчерта и положителната страна, като предположи, че подобни периоди предоставят уникални шансове за финансов растеж.
Той предупреди относно обезценяването на фиатните валути и насърчи аудиторията си да възприеме срива като ключов момент във финансовия си път.
Кийосаки посъветва да не се разчита на традиционните методи за спестяване, като вместо това се застъпи за инвестиции в активи като злато, сребро и Биткойн, които в миналото са повишавали стойността си, особено по време на пазарни спадове.
Освен това той представи набор от правила, които трябва да се спазват по време на такива кризи, включително избягване на импулсивни инвестиционни решения, търсене на надеждни източници на информация, проучване на предприемачески възможности, намиране на подходящи ментори и фокусиране върху активи със стабилна или нарастваща стойност като например злато, сребро и Биткойн.
BAD NEWS: CRASH has BEGUN. It will be a bad one.
GOOD NEWS: CRASHES are the best time to get rich. Bargains will float to the surface.
RULES to REMEMBER in a CRASH:
1: DON’T CATCH FALLING KNIVES: Just because prices are falling DO NOT get GREEDY. Wait til prices have…— Robert Kiyosaki (@theRealKiyosaki) May 3, 2024
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.