Въпреки ескалацията на геополитическото напрежение в Близкия изток анализаторите на QCP Capital твърдят, че пазарните нагласи остават като цяло положителни.
В доклада си от сряда експертите на компанията твърдят, че ракетната атака на Иран срещу Израел е довела само до ограничена разпродажба на традиционни активи, като S&P 500 е затворил с 1% по-ниско, а цените на петрола са се повишили с 2%.
Биткойн също се понижи с около 5%, като намери подкрепа при $60,000. Анализаторите предупредиха, че по-нататъшната ескалация на конфликта може да тласне Биткойн надолу, потенциално до $55,000.
От QCP Capital сравниха настоящите икономически мерки на Китай с политиките на Япония през 90-те години на миналия век, подчертавайки как неотдавнашните стимули на Китай биха могли да подкрепят глобалните рискови активи, включително криптовалутите.
Очаква се вливането на ликвидност от Китайската народна банка и потенциалната фискална подкрепа да повишат цените на активите в страната, като бичите настроения могат да се разпространят в световен мащаб.
Освен това в доклада се набляга на миролюбивите коментари на председателя на Федералния резерв на САЩ Джером Пауъл. Очаква се както Фед, така и Китайската народна банка да предприемат по-агресивни мерки за облекчаване, което би могло да подкрепи цените на активите в световен мащаб.
Тъй като тази седмица се очакват ключови данни за индекса на потребителските цени (CPI) и индекса на цените на производител (PPI) в САЩ, три криптовалути привличат вниманието на пазара.
Последното тримесечие на 2024 г. се очертава да бъде ключово за крипто пазара.
Биткойн (BTC) отбеляза ръст от над 40% тази година, надминавайки основните борсови индекси, облигациите, златото и дори петрола, който напоследък бележи ръст поради геополитическото напрежение.
Биткойн (BTC) и по-голямата част от крипто пазара може скоро да получат нова ликвидност, въпреки неотдавнашното решение на Китай да спре по-нататъшните икономически стимули.