Roaring Kitty, известен като Кийт Гил, и акциите на GameStop (NYSE: GME) все още привличат значително внимание. Както акциите, така и кол опциите, чийто срок изтича на 21 юни, са сред елементите, с които той информира хората за позицията си в GME акциите.
Последната му публикация е от 10 юни, в която той твърди, че към тогавашния момент неговите акции в GME се оценяваха на $235.4 милиона – значително по-малко от $337.4 милиона три дни по-рано.
Въпреки този значителен спад обаче той все още е на печалба, тъй като може да прибере $31 милиона, ако продаде всичко сега. Но тези печалби са нереализирани и биха могли да изчезнат, ако цените на акциите се върнат обратно към нивата от преди края на месеца, особено като се има предвид колко непредсказуеми могат да бъдат те в такива моменти.
Досега туитовете на Roaring Kitty, предизвикаха огромни вълни в цената на акциите на GameStop. На 6 юни например публикациите му я изтласкаха над $65, което щеше да го превърне в милиардер до края на деня, ако се бе запазила тенденцията.
Всяка неделя, когато той пуска меме публикации за компанията, акциите ѝ се покачват с над 100% въз основа на това, което Wall Street Bets публикува в X(Twitter) на 10 юни.
Инвеститорите чакат с нетърпение да видят как ще се развият нещата с Гил и компанията. Ще успее ли Roaring Kitty да надделее над големите играчи, които са заложили срещу GameStop?
Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.