Председателят на CFTC заяви, че разглежда Етериум като стока, но шефът на SEC Гари Генслър не е съгласен с него.
Председателят на Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC) – Ростин Бенам потвърди, че втората по големина криптовалута Етериум е комодити, докато участваше в симпозиум на 24 октомври.
Бенам твърди, че председателят на Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) – Гари Генслер има различно мнение по този въпрос.
Генслер многократно е отказвал да коментира регулаторния статут на Етериум (ETH). Той обаче твърди, че има сериозни основания втората по големина криптовалута да бъде класифицирана като нерегистрирана ценна книга още през 2018 г.
В същото време председателя на SEC многократно е признавал Биткойн (BTC) за комодити, което означава, че най-голямата криптовалута не е в компетенциите на SEC.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Етериум (ETH): Очертава се обрат за най-големия алткойн
Лобито на криптовалутната индустрия упорито настоява за предоставяне на по-голяма власт на CFTC върху пазара на криптовалути. Според тях, регулаторът на стоковите пазари ще бъде по-снизходителен към дигиталните активи.
Бенам отхвърли идеята, че CFTC ще бъде по-мека по отношение на криптовалутите, като заяви, че резултатите от правоприлагането на агенцията „говорят сами за себе си„.
Той твърди, че CFTC и SEC трябва да работят заедно, за да регулират криптовалутите по ефективен начин – подход, от който крипто индустрията пострада през последните години. Бенам също така сподели, че регулаторите може би не правят достатъчно за осигуряването на регулаторна яснота на участниците в сектора.
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.
Бившият основен разработчик на Етериум Ерик Конър изложи убедителна оптимистична теза за алткойна, посочвайки сближаването на ончейн данните от и институционалните потоци, което може да подготви почвата за значително покачване на цените.
Докато дигиталните активи продължават да доминират финансовите заглавия, търговците внимателно следят кои токени печелят най-голямо внимание.