През 2023 г. все още няма толкова много блокчейн платформи, които да могат да се сравняват директно с Етериум, камо ли да го надминат.
Според неотдавнашна публикация в блога на Виталик Бутерин, създателя на Етериум (ETH), все още има какво да се подобри в потребителското изживяване (UX) на платформата, особено когато става въпрос за включване на транзакции.
Бутерин се застъпи за простите и стабилни потребителски интерфейси (UI), а не за модните и елегантни такива, заявявайки, че доброто потребителско изживяване е приоритет.
Той смята, че изчистеният и елегантен потребителски интерфейс, който причинява големи проблеми в 0.723% от случаите е по-лош от потребителски интерфейс, който разкрива повече дребни детайли пред потребителя, но улеснява разбирането и отстраняването на възникнали проблеми.
Бутерин също така отбеляза, че високите такси за транзакции и несъвършеният UX тласкат потребителите на Етериум към централизирани решения вместо към децентрализирани изградени на веригата.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Още 2 банки от Великобритания се присъединяват към забраната, свързана с крипто
Въпреки значителните подобрения в потребителското изживяване, като средното време за транзакция намалява от минути на секунди след EIP-1559, Бутерин настоя, че има още върху какво да се работи.
Към момента на писане на статията Етериум се оценява на $1,569, без да има значителни движения през последните 24 часа.
В понеделник Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC) заведе дело срещу Binance, водещата борса за криптовалути по отношение на обема на търговията, както и срещу нейния главен изпълнителен директор Чанпенг Джао.
По-късно тази година Cardano ще навлезе в Voltaire ерата, която има за цел да създаде самодостатъчна система, позволяваща на участниците в мрежата да направляват бъдещото развитие на платформата чрез системи за гласуване и управление на паричния поток.
Биткойн (BTC) продължава да запазва позициите си и в момента се търгува на ниво от около $27,800, тъй като пазарът не показва сериозни признаци на изключителна волатилност, въпреки опасенията за предстояща кредитна криза.
Според Santiment слабото представяне на SUSHI може да се дължи на неспособността ѝ да задържи потребителите и да се конкурира с други DeFi платформи.