Начало » Алткойни » Етериум премахнат от борса поради опасения от централизация

Етериум премахнат от борса поради опасения от централизация

22.12.2022 16:39 2 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Етериум премахнат от борса поради опасения от централизация

Peer-to-peer криптоборсата Paxful обяви, че изключва от списъка си Етериум (ETH), като заяви, че това е просто друга форма на фиатна валута.

Рей Юсеф, съосновател на базираната в Ню Йорк криптоборса, каза, че компанията изключва Етериум от списъка поради това, което според него е липса на децентрализация. Това се дължи на преминаването на проекта към доказателство за залог (PoS).

Според Юсеф инвеститорите са в по-голяма безопасност без втория по пазарна капитализация криптоактив.

Най-накрая махнахме Етериум от нашия пазар. 11.6 милиона души [са в безопасност]. Честността е над приходите.

В неотдавнашно съобщение на компанията Юсеф конкретизира причините, поради които маха ETH от Paxful. Той каза, че Етериум и хилядите проекти, които са стартирали върху него, пречат на Биткойн (BTC) да разгърне потенциала си.

Ето причините, поради които премахвам ETH от Paxful:

ETH премина от доказателство за работа към доказателство за залог. Доказателството за работа е нововъведението, което превръща Биткойн в единствените честни пари, докато доказателството за залог превърна ETH по същество в цифрова форма на фиат.

ETH не е децентрализиран. Той се контролира от малка група хора и един ден ще ви трябва разрешение, за да го използвате.

ETH имаше известна полезност при реални случаи на употреба, като например кредитиране и отпускане на заеми, но процъфтява благодарение на токенизацията. Токените, които Етериум породи, бяха измами, които ограбиха хора за милиарди. Те откраднаха ценна инерция от Биткойн и ни струваха години на нашата мисия.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Собственикът на Челси директно ще прибере $350 милиона при фалит на Genesis


Едно от опасенията за системите с PoS е, че те могат да бъдат по-податливи на централизация, отколкото системите с доказателство на работа (PoW), като например Биткойн. Това е така, защото валидаторите с най-големи залози имат най-голямо влияние върху мрежата. Това може да създаде обратна връзка, тъй като валидаторите с най-голямо влияние могат да печелят повече награди, което им позволява да увеличат още повече своя дял и да затвърдят позицията си.

Освен това системите с доказателство за залог могат да бъдат по-уязвими към атаки от страна на големи, добре финансирани организации, тъй като те могат просто да купят голям дял в мрежата и да го използват, за да придобият контрол. Това е в контраст със системите с доказателство за работа, при които е много по-скъпо да се придобие контрол върху мрежата по редица причини, включително високите разходи за енергия, свързани с добива.

С над 8 години опит в индустрията на криптовалутите и блокчейн, Александър е опитен създател на съдържание и пазарен анализатор, посветен на това да направи дигиталните активи по-достъпни и разбираеми. Той е специалист в разбиването на сложни крипто тенденции, анализирането на пазарни движения и създаването на задълбочено съдържание, насочено към образованието както на новодошлите, така и на опитни инвеститори. Александър е изградил репутация на човек, който предоставя навременни и точни анализи, като същевременно следи отблизо регулаторните промени, нововъзникващите технологии и макроикономическите тенденции, които оформят бъдещето на дигиталните финанси. Работата му се корени в страстта към иновациите и твърдото убеждение, че широко разпространеното образование е ключ към ускоряване на глобалното приемане на криптовалутите.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Алткойни Новини

Какво се случи през тази седмица в крипто сферата?

Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]

05.07.2025 22:00 4 мин. четене Alexander Zdravkov

Руска компания планира да стартира дигитална рубла

Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.

05.07.2025 20:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ето какво може да очакваме от Етериум според разработчик на проекта

Бившият основен разработчик на Етериум Ерик Конър изложи убедителна оптимистична теза за алткойна, посочвайки сближаването на ончейн данните от и институционалните потоци, което може да подготви почвата за значително покачване на цените.

05.07.2025 20:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Топ 10 на най-търсените криптовалути днес според CoinGecko

Докато дигиталните активи продължават да доминират финансовите заглавия, търговците внимателно следят кои токени печелят най-голямо внимание.

04.07.2025 15:39 3 мин. четене Kosta Gushterov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.