Докато мрежата обещава много за бъдещето, в последните дни имаше серия от незначителни, но всъщност доста значителни проблеми. Най-големият проблем с EOS е свързан с управлението му, което включва твърде голям потенциал за грешки, проблеми с мненията и координацията. Последният разговор между блок продуцентите направи сериозен шум в крипто общността, допълнително подкопавайки EOS:
Re: the EOS blacklist:
EOS block producer who did not update his config gets emotionally abused for not „complying with an order“ of the almighty ECAF, due to being absent for personal reasons.
After multiple apologies and further abuse, he is threatened with a law suit pic.twitter.com/Cr8nv39qLU
— Whalepool (@whalepool) status/1011489154415374336?ref_src=twsrc%5Etfw“>June 26, 2018
Whale Panda, Биткойн максималист, също критикува процеса на гласуване на EOS като слаб по същността си. Проблемите варират между дребно-мащабната политика и възможността блок производители да се избират лесно чрез гласуване чрез други.
Имаше и опасения, че блок производителите могат да образуват картел и да гласуват един за друг. Някои от тях отбелязват, че Lisk има подобен проблем с елитните възли, за да провери мрежата. Там проблемът е, че е много трудно да се гласува, така че елитен възел да загуби позицията си.
Цифровият актив обаче е изненадващо устойчив. EOS остана почти непроменен в последния ден, стоейки около $ 8.05, но през последната седмица се понижи с повече от 24%. Делът на търговията на Tether (USDT) в EOS се стабилизира над 36%, като по-голямата част от търговията е съсредоточена в OKEx.
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.
Бившият основен разработчик на Етериум Ерик Конър изложи убедителна оптимистична теза за алткойна, посочвайки сближаването на ончейн данните от и институционалните потоци, което може да подготви почвата за значително покачване на цените.
Докато дигиталните активи продължават да доминират финансовите заглавия, търговците внимателно следят кои токени печелят най-голямо внимание.