Илон Мъск, главен изпълнителен директор на Tesla, предложи решение на пора с OpenAI, ръководена от Сам Алтман. Предложението му обаче зависи от едно извънредно предизвикателно условие.
В началото на март Мъск подаде иск срещу OpenAI и Алтман във Върховния съд на Сан Франциско, твърдейки, че е нарушено споразумението поради опасения, свързани с развитието на изкуствения интелект (AI), ориентирано към печалба. В иска се твърди, че OpenAI се е насочила към търговски интереси, а не към първоначалната си мисия за разработване на AI за подобряване на човечеството.
Мъск изтъкна по-специално сътрудничеството на OpenAI с технологичния гигант Microsoft, твърдейки, че това партньорство е отклонило компанията от основните ѝ цели. За да отговори на тези опасения, Мъск поиска OpenAI да се върне към корените си като организация с отворен код и поиска съдебно разпореждане, което да предотврати използването на технологията за изкуствен общ интелект (AGI) с отворен код с цел финансова изгода.
Малко след това OpenAI разпространи вътрешна бележка сред служителите си, в която изрази категорично несъгласие с иска на Мъск. Компанията гледа на действията на Мъск със съжаление, особено като се има предвид предишното му участие в компанията още от нейното създаване. Джейсън Куон, главен стратегически директор на OpenAI, предположи, че искът на Мъск може да се дължи на разкаянието му, че в момента не се занимава активно с компанията.
В изненадващ развой на събитията Мъск посочи, че би обмислил да се откаже от съдебния иск срещу OpenAI при едно условие: ако компанията се ребрандира като „ClosedAI„.
Това искане на Мъск се смята за нереалистично, което означава, че милиардерът може да не е склонен да уреди делото в близко бъдеще.
Смята се, че враждебността между Мъск и OpenAI е възникнала от предполагаем неуспешен опит за интегриране на OpenAI в Tesla.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.