През 2022 г. Илон Мъск и Tesla успешно се защитиха срещу колективен иск, който ги обвиняваше в манипулиране на пазара на Dogecoin, което е довело до вреди за инвеститорите.
Искът беше окончателно отхвърлен от окръжния съдия на САЩ Алвин Хелерщайн, което означава, че не може да бъде подаден отново.
В иска, подаден от група инвеститори в Южния окръг на Ню Йорк през юни 2022 г., се твърди, че коментарите и действията на Мъск по отношение на Dogecoin, включително туитове за това, че е станал „главен изпълнителен директор на Dogecoin“ и е изстрелял Dogecoin на Луната чрез SpaceX, са били подвеждащи и са представлявали манипулация на пазара. Ищците твърдят, че тези изявления са довели до финансови загуби за инвеститорите в Dogecoin.
Съдия Хелърстейн отхвърли тези искове, като постанови, че изявленията на Мъск са били „амбициозни и надути“ и следователно не подлежат на обжалване, тъй като инвеститорите не са могли разумно да разчитат на тях.
Той също така отбеляза, че твърденията за манипулиране на пазара, търговия с вътрешна информация и „pump and dump“ схема не са обосновани.
След решението Dogecoin, деветата по големина криптовалута по пазарна капитализация, отбеляза лек спад от малко над 1% през последните 24 часа.
Етериум може да не е най-бързият или най-евтиният блокчейн, но именно затова институционалните инвеститори го приемат с ентусиазъм.
Крипто пазарите са под натиск от месеци и много инвеститори задават един и същ въпрос – къде точно се намираме в цикъла на пазара на алткойните?
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.