Илон Мъск предвижда бъдеще, в което X (Twitter) ще се превърне в цялостна финансова платформа, която ще премахне необходимостта потребителите да поддържат традиционни банкови сметки.
Този амбициозен план има за цел да бъде реализиран до края на 2024 г., както Мъск разкри в неотдавнашно обръщение към служителите на X.
Мъск подчерта, че под “плащания” той има предвид обхващането на всеки аспект от финансовия пейзаж на индивида. Това се простира отвъд обикновените транзакции между познати, достигайки до момента, в който конвенционалната банкова сметка става излишна.
Откакто придоби платформата, известна преди това като Twitter, Мъск демонстрира непоколебима решимост да промени формата на X. Той се застъпва активно за укрепване на финансовите ѝ функции, включително за предлагане на по-голям дял от приходите на потребителите за тяхното участие в съдържанието.
За да подготви почвата за тази финансова трансформация, X усърдно работи за осигуряване на допълнителни лицензи в цялата страна. Мъск очаква, че тези стратегически ходове ще създадат необходимата инфраструктура за навлизане в платежната индустрия.
Мъск сподели мислите си спрямо генезиса на начинанието X/PayPal, разкривайки, че той и Дейвид Сакс са замислили пътната му карта още през юли 2000 г. Той изрази съжаление, че след интеграцията си с eBay PayPal не само е пропуснала да осъществи останалата част от визията им, но и е изостанала в някои жизненоважни аспекти.
В резултат на това той твърди, че PayPal сега изостава от по-всеобхватния продукт, който са предвиждали преди повече от две десетилетия.
През последните няколко години сред висшите политици от БРИКС нараства загрижеността относно доминиращата роля на долара и неговото въздействие върху макроикономиката на развиващите се пазари.
Чанпен Джао наскоро бе признат за виновен от съдия в САЩ по дело, свързано с нарушения на разпоредбите за борба с прането на пари.
Джейн Фрейзър, главен изпълнителен директор на Citigroup, се присъедини към група на банкови ръководители, които предупреждават за предстоящи трудни времена.
Саудитска Арабия се сблъсква с предизвикателства при повишаването на цените на петрола чрез съкращаване на производството и може да обмисли значителна промяна в посока към САЩ, според мнението на енергийния експерт Пол Санки.