Според доклад на New York Post милиардерът предприемач Илон Мъск отрича твърденията, че притежава Dogecoin (DOGE) и манипулира цената на токена.
В писмо, прегледано от изданието, адвокатът на Мъск, Алекс Спиро, заявява, че твърденията на ищците за собственост на Мъск върху портфейл с Dogecoin са неоснователни и безпочвени.
През юни 2022 г. Мъск, който е демонстрирал подкрепа спрямо криптовалутата, вдъхновена от меме, беше съден от група недоволни притежатели на DOGE, които твърдяха, че той е манипулирал цената на дигиталния актив, което е довело до финансовите им загуби.
Неотдавна ищците се опитаха да изменят жалбата си, обвинявайки Мъск, че е използвал различни методи като публикации в Twitter, участието си в „Saturday Night Live“ и плащане на инфлуенсъри, за да популяризира DOGE за своя лична изгода.
Ищците също така твърдят, че Мъск е продал Dogecoin на стойност приблизително $124 милиона, след като цената му се е покачила с 30% след решението му временно да промени логото на Twitter на кучето Шиба ину – символа на Dogecoin.
В отговор юридическият екип на Мъск твърди, че представените доказателства, които свързват Мъск с портфейлите, са чисто косвени. Спиро отбелязва в писмото, че единственото основание за иска е, че портфейлите са продавали Dogecoin в период, в който се твърди, че цените са се повишавали, както е посочено в третата изменена жалба.
Canary Capital подаде заявление за регистрация на ETF в SEC.
Златото може да изчерпва силите си след неотдавнашното си покачване над $3,000, като техническите индикатори демонстрират признаци на изчерпване.
Регулаторните пречки пред стабилната монета на PayPal, PYUSD, бяха премахнати, след като SEC официално прекрати разследването си, без да предприеме никакви мерки.
Китай ускорява усилията си да превърне юана в доминираща валута в международната търговия, използвайки геополитическото напрежение и наложените от САЩ мита като трамплин, за да оспори дългогодишното господство на долара.