Участието на Илон Мъск в британската среща на върха за безопасност на изкуствения интелект (AI) предизвика спекулации за потенциални бъдещи начинания.
Това събитие предлага на световните лидери в областта на изкуствения интелект платформа за споделяне на техните уникални виждания. Участието на Мъск в тази среща на върха, чийто домакин ще бъде Риши Сунак, се очаква с нетърпение, тъй като двамата ще обсъждат различни въпроси, свързани с AI, и бързо развиващия се технологичен пейзаж.
Централна тема на срещата, която трябва да се проведе между 1 и 2 ноември ще бъде разговор на живо между Сунак и Мъск.
Сунак съобщи в X (бивш Twitter), че ще излъчи на живо тази дискусия, която ще бъде посветена на глобалния растеж и AI технологиите. Мъск, известен с откровените си възгледи спрямо AI, често изтъква потенциалните опасности от нерегулираното развитие.
Присъствието на Мъск вероятно ще засили дискусиите относно развитието на AI технологията и необходимостта от регулиране. Тази среща, чийто домакин ще бъде премиерът на Обединеното кралство Риши Сунак, бележи важен етап в разбирането на технологичната индустрия за растежа на AI и свързаните с него предизвикателства.
Тя ще събере на едно място световни лидери, политици и експерти, за да се справят с непредсказуемия напредък на AI и потенциалната загуба на човешкия контрол.
Макар че пълният списък с гостите остава неразкрит, очаква се да присъстват видни личности като вицепрезидента на САЩ Камала Харис и председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.