Илон Мъск сподели постоянното си разочарование от правителствените разпоредби, сравнявайки ги с безброй ограничителни въжета, които постепенно намаляват свободата.
Въпреки че конкретната цел на неговата загриженост остава неясна поради различните предизвикателства в бизнес начинанията му, Мъск парадоксално се застъпи за нови регулации. Той подчерта потенциалните опасности от необузданото развитие на изкуствения интелект (AI), особено в светлината на бързия успех на стартъпи като OpenAI.
Мъск изрази опасения, че прибързаното развитие може да доведе до рискове, подобни на тези, които са изобразени във фантастичните филми. Той се застъпи за необходимостта от регулаторен орган, който да наблюдава напредъка на AI и да гарантира обществената безопасност, правейки паралели с агенции като Администрацията по храните и лекарствата и Федералната авиационна служба.
Тази позиция контрастира с предишните му критики към регулаторни органи като Националната администрация за безопасност на движението по пътищата.
Компаниите на Мъск, включително Tesla и SpaceX, са се сблъсквали с правни предизвикателства – от обвинения в расов тормоз до сблъсъци с Федералната авиационна администрация по отношение на изстрелването на ракети.
Нетърпението му за бързи действия се проявява както в дейността му, така и в придобиването на компания за социални медии, което предизвика вниманието на Федералната търговска комисия поради опасения за неприкосновеността на личния живот.
Освен това амбициозните промени на Мъск в централата на X в Сан Франциско предизвикаха местни противоречия, подчертавайки напрежението между иновациите и спазването на нормативните изисквания.
Според главния изпълнителен директор Рик Уърстър по време на последния разговор за приходите на компанията Charles Schwab се подготвя да въведе търговия с Биткойн и Етериум.
BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.
Сбербанк, най-голямата държавна банка в Русия, се подготвя да започне да предоставя попечителски услуги за дигитални активи, с което значително навлиза в развиващия се крипто пазар в страната.
Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.