В отговор на туит на главния изпълнителен директор на Coinbase Брайън Армстронг в петък, Илон Мъск посъветва законодателите, обмислящи разпоредбите на сената за инфраструктурния закон за крипто данъци, да не избират победители или губещи в пространството на крипто технологиите.
Брайън Армстронг наскоро се обърна към Twitter, за да изрази недоволството си от планираните промени по отношение на данъците върху криптовалутите в САЩ. Армстронг заяви в туит в сряда, че характеристиките на предложението за данъчно облагане на криптовалутите могат да имат дълбоко негативно въздействие върху американската крипто индустрия и да подтикнат дигиталните иновации към други страни.
Вчера Армстронг отново коментира в Twitter, като каза, че изменението, предложено от американския сенатор Марк Уорнър, което ще определи кои основни технологии в крипто са приемливи и кои не, е пагубно.
Армстронг заяви, че сенаторите Роб Портман, който изготви първоначалната данъчна разпоредба, и Марк Уорнър представиха изменение в четвъртък, целящо да разводни разпоредбата, като пропусне PoW майнинг и компании, продаващи хардуер или софтуер, които позволяват на физическите лица да притежават частни ключове за дигитални активи.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн пробива $45,000, Етериум е над $3,100
Криптовалутата все още е в начален етап на развитие. В цялата страна иноваторите се опитват да подобрят крипто мрежите, позволявайки нови приложения като NFT, смарт договори и DeFi. Те ще бъдат изключително полезни за американците и ще помогнат за осигуряване на позицията ни като финансов център.
Натоварвайки миньорите, валидаторите, смарт договори, разработчиците с отворен код и други с огромни отговорности за докладване, Армстронг вярва, че законопроектът може да застраши растежа на криптовалутите в Съединените щати и да насочи иновациите в индустрията към други нации.
Изпълнителният директор на Coinbase посъветва защитниците на криптовалутите в Съединените щати да гласуват с „да“ за изменения, предложени от сенатори Рон Уайдън, Патрик Тууми и Синтия Лумис, които призовават за по-точно определяне на крипто посредниците. Сенатор Тууми по-рано поиска миньорите и разработчиците на софтуер да бъдат освободени от изискванията на законопроекта за отчитане.
Като значителна промяна за банковия сектор и сектора на криптовалутите в САЩ президентът Тръмп официално отмени спорно правило, наложено от Комисията за ценни книжа и фондови борси (SEC).
Coinbase се обърна към Апелативния съд на САЩ, за да получи ясно решение дали сделките с криптовалути на вторичните пазари се считат за ценни книжа.
ЕС определи строг краен срок за премахването на стабилни монети от европейския пазар, които не отговарят на новите му разпоредби, като изисква от крипто компаниите да изключат от списъка несъответстващите токени до края на март 2025 г.
Изпълняващият длъжността председател на SEC Марк Т. Уйеда обяви създаването на работна група за крипто, чиято цел е да създаде ясна регулаторна рамка за крипто активите.