Сенаторите Рон Уайдън, Синтия Лумис и Пат Тууми предложиха изменение на законопроекта, който се стреми да събере $28 милиарда в данъци.
Двупартийно изменение би обезсилило разпоредбата за криптовалута, прикрепена към законопроекта за инфраструктура за $1 трилион, който се обсъжда в Сената на САЩ.
Сенаторите Рон Уайдън (D-OR), Синтия Лумис (R-WY) и Пат Туми (R-PA) въведоха изменение, което би освободило Биткойн миньорите и валидаторите в други блокчейн мрежи от разпоредба, целяща набиране на $28 милиарда данък приходи.
Оригиналният език в законопроекта промени дефиницията на брокер за данъчни цели, като включи “всяко лице, което (за възнаграждение) е отговорно и редовно предоставя и обслужва трансфери на цифрови активи”.
Това означава, че цял набор от крипто актьори, които не са попечители, включително миньори и валидатори в мрежи с доказателство за залог, по закон ще бъдат задължени да подадат формуляр 1099 – който иска имена и адреси на клиенти – в Службата за вътрешни приходи.
Както генералният съветник на Compound Джейк Червински отбеляза миналата седмица:
Както тези, които разбират крипто, вече знаят, потребителите са псевдонимни и достъпът е без разрешение. Буквално е невъзможно актьори, които не са попечители, като миньори, да получат информацията, от която се нуждаят, за да попълнят формуляр 1099.
Той продължи:
На практика това би могло да означава фактическа забрана за добив в САЩ.
Дори и да е непрактично, това представляваше начин за събиране на лични данни за потребителите на крипто.
Предложеното изменение показва, че това не е намерението на разпоредбата. Изрично се изключват отговорните за “валидиране на транзакции с разпределена книга”, както и създателите на портфейли и разработчиците на протоколи.
Индустриалните групи за застъпничество Blockchain Association и Coin Center публикуваха съвместно изявление с борсата Coinbase, финтех компанията Square и Ribbit Capital в подкрепа на изменението.
Твърдейки, че оригиналният език на законопроекта “би поставил неизползваеми изисквания към крипто технологиите”, те написаха:
Изясняването на разпоредбата за справяне с нашите притеснения няма да повлияе на изискванията за докладване на крипто борсите, които работят от името на клиентите.
Сенатор Уайдън е дългогодишен защитник на поверителността в мрежата. Миналата година той спонсорира законопроект, който би предотвратил неоправдани търсения в инернет историята на потребители в САЩ. Сенатор Лумис е привърженик на Биткойн и вярва, че дефлационните свойства на валутата осигуряват противоотрова срещу експанзионистичната парична политика на Федералния резерв. От своя страна, сенатор Тууми през юни написа писмо до министъра на финансите Джанет Йелън с молба да преосмисли предложените изисквания на FinCEN за събиране на данни за частни портфейли за криптовалута.
Сенатът ще бъде зает с обсъждането на други изменения в Инфраструктурния законопроект , които се очаква да бъдат гласуван преди камарата да влезе в почивка този уикенд.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Повече от 1 на 10 американци са инвестирали в крипто тази година
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.
Докато Сенатът на САЩ обсъжда мащабен пакет от мерки за съгласуване, наречен „Big, Beautiful Bill“, защитниците на крипто индустрията се обединяват в подкрепа на поправка, внесена от сенаторката Синтия Лумис, която има за цел да реформира остарелите и тежки данъчни правила за дигиталните активи.
Казахстан прави важна крачка към интегрирането на дигиталните активи в националната си финансова стратегия, като планира да създаде крипто резерв, управляван от държавата.