Илон Мъск, главен изпълнителен директор на Tesla, наскоро разкри планове компанията да отдели приблизително $10 милиарда за развитие на изкуствен интелект (AI) тази година.
Тази значителна инвестиция подчертава стратегическия ангажимент на Tesla за подобряване на възможностите за автономно шофиране на своите превозни средства, затвърждавайки позицията си в бързо развиващия се автомобилен пейзаж. Отпуснатите средства ще бъдат насочени предимно към операции с изкуствен интелект.
JUST IN: Tesla to spend $10b on self-driving in 2024.
Elon Musk says "any company not spending at this level, and doing so efficiently, cannot compete." pic.twitter.com/mSq9XUfsrW
— Radar🚨 (@RadarHits) April 28, 2024
Tesla има за цел да използва напредъка на AI, за да подобри своята система за самоуправление, със специален фокус върху усъвършенстването на своя софтуер за пълно самоуправление (FSD). Чрез укрепване на функциите за автономно шофиране, Tesla се стреми да поддържа конкурентното си предимство и да се погрижи за потребителското търсене на авангардни решения за шофиране.
Нещо повече, част от инвестицията се очаква да подхранва амбициозния проект Robotaxi на Tesla, който предвижда напълно автономен парк от превозни средства, способни да предоставят услуги за превоз без човешки шофьори.
Тази инициатива не само подчертава ангажимента на Tesla към AI, но също така демонстрира неговия далновиден подход към бъдещите тенденции в мобилността.
Съобщението на Илон Мъск подчертава проактивната позиция на Tesla в интегрирането на AI в нейните операции, поставяйки висок стандарт за връстниците в индустрията.
Мъск твърди, че значителната инвестиция в AI е наложителна за всяка автомобилна компания, която се стреми да процъфтява на бъдещия пазар, сигнализирайки признаването от страна на Tesla на компетентността на AI като основен аспект на нейното предложение за стойност и дългосрочна стратегия.
Доминацията на щатския долар като основна резервна валута в света е изправена пред нарастващи предизвикателства.
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.
Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.
Crypto.com направи още една важна крачка в своето разширяване в Европа, като получи регулаторно одобрение да предлага крипто деривати в цялата Европейска икономическа зона съгласно директивата на ЕС за финансовите инструменти.