Разширяването на Ripple в Азия не е засегнато от съдебния иск на SEC, каза изпълнителния директор.
Говорейки пред Ройтерс в петък, Гарлингхаус разкри, че компанията не е претърпяла никакъв отрицателен удар в бизнес интересите си на фона на настоящия иск на SEC:
Той (искът) възпрепятства дейността ни в Съединените щати, но всъщност не е повлиял на това, което се случва за нас в Азиатско-Тихоокеанския регион.
През декември 2020 г. SEC обвини Ripple и главните изпълнителни директори в нарушаване на законите за ценни книжа при продажбата на XRP токени от 2013 г. насам.
Гарлингхаус обясни липсата на каквито и да било последствия за доброто състояние на компанията с регулаторите в региона, заявявайки:
Успяхме да продължим да разрастваме бизнеса в Азия и Япония, защото имаме регулаторна яснота на тези пазари.
Всъщност Япония и други страни от APAC в исторически план са били благоприятни за Ripple и XRP. Ripple дори е част от съвместно предприятие с японския конгломерат SBI Holdings за създаване на SBI Ripple. Фирмата JV е в основата на многобройни проекти, насочени към създаване на захранен от Ripple коридор за плащане в Азия.
През март 2020 г. фирмата за разплащания на блокчейн се разшири още повече в Югоизточна Азия, сключвайки партньорство с DeeMoney, тайландска финтех компания.
Гарлингхаус също смята, че няма особени ефекти от борсите в САЩ, които делистират или спират търговията с XRP токени. Според главният изпълнителен директор на Ripple над 200 платформи в целия свят изброяват XRP двойки за търговия.
Освен американските крипто борси, мениджърите на активи и криптовалутните фондове като Bitwise и Grayscale също са ликвидирали своите XRP холдинги.
Още през декември шефът на Ripple разкри, че само 5% от клиентите на компанията са със седалище в САЩ. Гарлингхаус дори заяви по-рано, че компанията обмисля ход извън САЩ, ако регулаторната среда не успее да се подобри.
Междувременно, както Гарлингхаус, така и изпълнителният председател на Ripple, Крис Ларсен, подадоха отделни предложения за прекратяване на делото.
Адвокатите на двамата ръководители на компанията казват, че мрежата за управление на финансовите престъпления на Министерството на финансите преди това е класифицирала XRP като виртуална валута.
Южна Корея току-що стана най-новата дестинация в глобалното разгръщане на крипто плащанията на RedotPay.
Бутан прави смела крачка към обединяването на туризма и дигиталните финанси, позволявайки крипто плащания за посетители в цялата страна.
Tether, известен най-вече с това, че стои зад стабилната монета USDT, излиза извън сферата на финансите и навлиза в областта на изкуствения интелект.
Европейската централна банка започна мащабен експеримент, за да провери как би функционирало дигиталното евро в ежедневието.