Представители на Европейската централна банка (ЕЦБ) отправиха остри (и неоснователни) критики към Биткойн (BTC).
В поредната за жалост не особено шокираща демонстрация на краткосрочно мислене и липса на визия за финансова и монетарна иновация, те определиха цифровия актив като „неподходящ“ както като платежен механизъм, така и като инвестиционно средство.
Още в третия параграф,коментирайки Биткойн като традиционна инвестиция, която не генерира „парични потоци“, авторите несъзнателно подчертават липсата им на разбиране за актива. Преди това, предполагаемо образованите писатели на доклада обсъждат технологичните слабости на BTC, показвайки че не са вникнали в естеството на иновацията и дори не са наясно със съществуването на светкавичната мрежа (LN).
Според институцията, оглавена от Кристин Лагард, която е осъдена за небрежност при допускане на злоупотреба с публични средства, стабилизирането на стойността на Биткойн около $20,000 – спад от пика му през 2021 г. от приблизително $69,000 – беше „изкуствено предизвикана последна глътка въздух преди пътя към ирелевантността“.
Това написаха Улрих Биндсейл и Юрген Шааф в блог публикацията, озаглавена „Последния отпор на Биткойн“ в сряда, 30 ноември. Изключително интересно е, че Улрих Биндсейл също е публикувал проучвания за дигитални валути на централните банки, които според мнозина са средство за установяване на прекомерен контрол и неизбежно имат тиранични характеристики. Можете да видите всичките му публикации тук.
Според двамата централни банкери „концептуалният дизайн и технологичните недостатъци“ на Биткойн правят транзакциите „тромави, бавни и скъпи“, което превръща водещата цифрова валута в „съмнителна“ форма на плащане.
Тя не генерира парични потоци (като недвижимите имоти) или дивиденти (като акциите), не може да се използва продуктивно (като стоките) или да осигурява социални ползи (като златото). Следователно пазарната оценка на Биткойн се основава единствено на спекулации.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн китовете купуват BTC за близо $800 милиона в рамките на 24 часа
Освен това публикацията критикува и регулаторните органи, като твърди, че съществуващите крипторамки са формирани на базата на погрешни схващания, като например това, че иновациите трябва да се насърчават на всяка цена. Но няма регулаторни органи, които да са изказвали или въприели подобна позиция, което прави този аргумент особено подвеждащ.
Като цяло публикацията е чудесна реклама за Биткойн (BTC) за всеки разумен човек, запознат с провала на фиатната система и дълбоката некомпетентност, както и корупция, на Европейската централна банка.
Според Arkham Intelligence, компания за блокчейн анализи, един Биткойн кит, който не е бил активен в продължение на повече от осем години, наскоро е прехвърлил BTC на стойност над $250 милиона.
Неотдавнашното движение на цената на Биткойн държи трейдърите в напрежение, като се колебае между $81,000 и $86,000 без ясна посока.
Търговското напрежение и паричната политика оформят перспективите както за крипто, така и за традиционните пазари, като несигурността вероятно ще се запази през следващите седмици.
Международният валутен фонд (МВФ) официално включи Биткойн и други дигитални активи в глобалната си рамка за икономическа отчетност, променяйки начина, по който криптовалутите се класифицират в международните финанси.
БИТКОЙН Е ВЕЛИК !!!!!
Изостанали некомпетентни служители….много са смешни….