Представители на Европейската централна банка (ЕЦБ) отправиха остри (и неоснователни) критики към Биткойн (BTC).
В поредната за жалост не особено шокираща демонстрация на краткосрочно мислене и липса на визия за финансова и монетарна иновация, те определиха цифровия актив като „неподходящ“ както като платежен механизъм, така и като инвестиционно средство.
Още в третия параграф,коментирайки Биткойн като традиционна инвестиция, която не генерира „парични потоци“, авторите несъзнателно подчертават липсата им на разбиране за актива. Преди това, предполагаемо образованите писатели на доклада обсъждат технологичните слабости на BTC, показвайки че не са вникнали в естеството на иновацията и дори не са наясно със съществуването на светкавичната мрежа (LN).
Според институцията, оглавена от Кристин Лагард, която е осъдена за небрежност при допускане на злоупотреба с публични средства, стабилизирането на стойността на Биткойн около $20,000 – спад от пика му през 2021 г. от приблизително $69,000 – беше „изкуствено предизвикана последна глътка въздух преди пътя към ирелевантността“.
Това написаха Улрих Биндсейл и Юрген Шааф в блог публикацията, озаглавена „Последния отпор на Биткойн“ в сряда, 30 ноември. Изключително интересно е, че Улрих Биндсейл също е публикувал проучвания за дигитални валути на централните банки, които според мнозина са средство за установяване на прекомерен контрол и неизбежно имат тиранични характеристики. Можете да видите всичките му публикации тук.
Според двамата централни банкери „концептуалният дизайн и технологичните недостатъци“ на Биткойн правят транзакциите „тромави, бавни и скъпи“, което превръща водещата цифрова валута в „съмнителна“ форма на плащане.
Тя не генерира парични потоци (като недвижимите имоти) или дивиденти (като акциите), не може да се използва продуктивно (като стоките) или да осигурява социални ползи (като златото). Следователно пазарната оценка на Биткойн се основава единствено на спекулации.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн китовете купуват BTC за близо $800 милиона в рамките на 24 часа
Освен това публикацията критикува и регулаторните органи, като твърди, че съществуващите крипторамки са формирани на базата на погрешни схващания, като например това, че иновациите трябва да се насърчават на всяка цена. Но няма регулаторни органи, които да са изказвали или въприели подобна позиция, което прави този аргумент особено подвеждащ.
Като цяло публикацията е чудесна реклама за Биткойн (BTC) за всеки разумен човек, запознат с провала на фиатната система и дълбоката некомпетентност, както и корупция, на Европейската централна банка.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.
Биткойн достигна нов рекорд от $118,000, но какво наистина подхрани това рали?
БИТКОЙН Е ВЕЛИК !!!!!
Изостанали некомпетентни служители….много са смешни….