Американският производител на чипс Doritos обяви стартирането на първото си пространство в метавселена, известно като "Doritos Triangle Studios".
Това начинание ще стартира на 8 февруари и ще включва тематични за марката мини игри, airdrop кампании и лотарии.
Doritos навлиза в света на преживяванията в метавселената с пространство в Decentraland (MANA) като компанията разширява обхвата си, проучвайки друг сегмент от NFT пазара в мрежата на Polygon (MATIC).
A musical metaverse mixer like no other (say that three times fast). Chance to win custom gaming PCs, @RTFKT & @MeebitsNFTs, limited Edition Doritos wearables and more in our new @Decentraland
world, #DoritosTriangleStudios.Mark those calendars for February 8th 👀 pic.twitter.com/F7hBXmdgHH
— Doritos (@Doritos) February 3, 2023
Изживяването дава възможност на потребителите да създадат NFT аватар и да го използват в играта. Потребителите могат да променят прическата, облеклото, кожата и обувките си и да изпробват различни аксесоари.
Играчите ще започнат изживяването като изследват триъгълна кула. Това ще се случи, след като са въвели имената си в своите 3D аватари. Някои играчи обаче ще имат шанс да спечелят различни награди в зависимост от това колко точки ще натрупат.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Предстои голям обрат, твърди анализатор
Късметлии може да спечелят свръхредкия NFT CloneX #12118 (на Takashi Murakami), геймърски компютри от висок клас и легендарнoто NFT Meetbits #53 на Larva Lab.
Освен това ще има възможност да се спечелят някои луксозни артикули. Подробностите за наградите ще бъдат разкрити на 8 февруари 2023 г., а виртуалното преживяване ще се проведе в метавселената Decentraland (MANA).
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.