Председателят на Фед Джером Пауъл наскоро коментира държавния дълг на САЩ в интервю на живо с Дейвид Рубенщайн, съпредседател на Carlyle Group.
По време на интервюто Рубенщайн попита Пауъл кое е най-голямото икономическо предизвикателство пред САЩ – дали растежът, инфлацията, или потенциалното неблагоприятно развитие?
Председателят каза, че това, което го държи буден през нощта, е мисълта за балансиране на решението им – ако облекчат лихвите твърде рано, могат да подкопаят напредъка по отношение на инфлацията. От друга страна, ако изчакат твърде дълго, могат да попречат на икономическата активност и експанзията.
Рубенщайн попита председателя на Фед за мнението му относно дълговата криза, пред която са изправени САЩ в момента – $35 трилиона непогасен дълг и допълнителни до $2 трилиона годишно.
Пауъл заяви, че е притеснен от дефицитите, които се трупат, но заяви, че не е работа на Фед да дава съвети на Конгреса.
Това, което той каза, е, че САЩ са на неустойчив път в дългосрочен план, което е един от най-големите проблеми за избраните служители в Конгреса. Той заяви, че големите дефицити в условията на пълна заетост са основната причина за този нестабилен път и че е крайно време да се направи нещо по въпроса.
Председателят сподели, че въпреки че траекторията е колеблива, това не означава същото за дълга. За да се поправи това, той каза, че ще са необходими двупартийни усилия.
Притежанието на криптовалути в САЩ нараства стабилно през последните няколко години, но далеч не е широко разпространено.
Последните дни на юли могат да донесат критични събития, които да променят настроенията на инвеститорите и да повлияят на следващия етап от развитието на крипто пазара.
Тайлър Уинкълвос, съосновател на крипто борсата Gemini, обвини JPMorgan, че отмъщава на платформата, като замразява усилията ѝ да възстанови банковите услуги.
Известният автор и финансов преподавател Робърт Кийосаки предупреждава обикновените инвеститори, които разчитат твърде много на борсово търгуваните фондове (ETF).