Най-голямата банка в Сингапур подкрепя криптовалутите и блокчейн технологиите въпреки регулаторната несигурност и спада на пазара.
Според доклад на Financial Times главният изпълнителен директор на DBS Пиюш Гупта каза, че неотдавнашният спад на криптовалутите демонстрира необходимостта регулираните финансови институции да предлагат продукти с дигитални активи.
DBS пусна своя крипто борса за институционални инвеститори в края на 2020 г., като предложи услуги за търговия с Биткойн, Етериум, XRP и Биткойн Кеш. По-рано тази година Гупта обяви планове за по-нататъшно разширяване на крипто предложенията си.
Гупта твърди, че финансово регулираните институции могат да помогнат на криптовалутите да достигнат до масовата публика.
Може и да се опитате да създадете рамки и процеси, за да ги направите разумно достъпни за всички, вместо да имате регулирано пространство и каубойско пространство и да оставите всички да отидат в каубойското пространство.
Низам Исмаил, основател на консултантската група за дигитално пространство Ethikom Consultancy, каза, че волатилността на криптовалутите затруднява повечето хора да оценят напълно рисковете на инвестициите им, докато не стане твърде късно.
В действителност криптовалутите са силно волатилни и в основата си всичко трябва да се сведе до това хората да разберат риска…
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ето какво може да определи посоката на пазарите – Cred
Гупта каза, че клиентите му, които потенциално могат да се „опарят“ от спад на крипто, са основното му притеснение.
От една страна, ние искаме да бъдем глобален крипто център. От друга страна, също така сме много загрижени за това, че местното ни население ще се опари от този спекулативен клас активи.
Тъй като Южна Корея затяга правилата за криптовалутите през 2025 г., Bithumb се подготвя за IPO, като преструктурира операциите си.
Ел Салвадор прави важна стъпка към превръщането си в регионален лидер в областта на изкуствения интелект.
Някои от най-големите имена в сферата на криптовалутите се опитват да си осигурят място във финансовата система на САЩ.
От 2022 г. насам Китай активно популяризира юана като основна валута за търговия между страните от БРИКС, възползвайки се от геополитическите раздори – особено след като западните санкции засегнаха Русия.