Джейми Даймън, главен изпълнителен директор на JPMorgan Chase от 2005 г. насам, планира да продаде един милион от своите 8.6 милиона акции на стойност над $140 милиона с цел финансова диверсификация и данъчно планиране.
Този ход е част от личната му финансова стратегия и не е индикация за предстоящо пенсиониране. Понастоящем делът на Даймън в компанията е на стойност $1.2 милиарда, без да се включват други неизползвани акции и дялове.
От встъпването си в длъжност Даймън никога не е продавал акции на JPMorgan, освен в случаите на упражняване на опции или за покриване на данъчни разходи за закупуване на акции. По-голямата част от богатството му е свързана с акции на JPMorgan.
Общото му възнаграждение за 2022 г. възлиза на $34.5 милиона, предимно в акции, с постоянна схема от $6.5 милиона заплата и парични бонуси годишно през последните дванадесет години.
Доверието на Даймън в JPMorgan личи от неговите лични покупки на акции, възлизащи общо на 1.5 милиона акции за целия му мандат, което носи печалба от $156 милиона.
Под негово ръководство акциите на JPMorgan са се увеличили с 470%, като са надминали индекса S&P 500. Въпреки че е на 67 години, Даймън изрази намерението си да остане в банката още няколко години. Преди две години той получи бонус от 1.5 милиона опции под условие, че остане до 2026 г., което е сигнал за дългосрочната му ангажираност.
Като главен изпълнителен директор Даймън наблюдава превръщането на JPMorgan в най-голямата банка в страната, което го утвърждава като старши държавник в бранша. Неотдавнашните му усилия да подкрепи и в крайна сметка да придобие First Republic bank допълнително подчертават влиятелната му роля в банковия сектор. Въпреки спекулациите, Даймън отхвърли предложенията за кандидатстване за президент.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.