Брайън Армстронг наскоро сподели краткосрочните и средносрочните планове на компанията си на фона на рязкото покачване на цените на акциите.
В епизод на подкаста Bankless главният изпълнителен директор на Coinbase, Брайън Армстронг, разкри, че борсата се стреми да установи по-последователен и устойчив модел на приходите, за да издържи на възходите и спадовете на пазара на криптовалути.
Армстронг призна, че макар таксите за търговия да остават значителни, те са и силно волатилни.
В отговор на това през последните пет години Coinbase работи за диверсифициране на своите потоци от приходи, фокусирайки се върху „абонаменти и услуги“, като USD Coin, попечителски такси, стейкинг и Coinbase Card.
Според отчета за приходите за четвъртото тримесечие абонаментите и услугите представляват приблизително 47% от приходите на Coinbase.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Финансовият надзор в запада прилича повече на китайския, отколкото се предполага
Това преминаване към по-предсказуеми потоци от приходи помага на компанията да изгради по-стабилен бизнес модел и да се справи с предизвикателствата на циклите на криптопазара.
Акциите на Coinbase, COIN, в момента се търгуват за $62.65, което е ръст от близо 6% за деня и 19% от петък насам. Цената също така се е повишила с почти 100% от най-ниската си стойност за всички времена от $33.
Китай предприема тихи, но решителни стъпки за повишаване на статута на юана в глобалните финанси, като се възползва от последните геополитически промени и търговски преговори, за да увеличи обхвата на валутата.
Неотдавнашният пробив на Биткойн над $100,000 е само част от една много по-голяма история: Криптовалутите се доближават все повече до мейнстрийма и някои от най-големите имена в технологичния сектор искат да се включат.
Месеци след придобиването на фалиралата платформа FTX EU, крипто стартъпът Backpack направи важна крачка към възстановяването на средствата на засегнатите европейски клиенти.
Вълна от оптимизъм обхвана световните пазари, след като САЩ и Китай предприеха решителни стъпки за деескалация на дългогодишния търговски спор между двете страни.