Хюго Филион, главният изпълнителен директор на Flare Network прогнозира постепенно възстановяване на Ripple, компанията, свързана с криптовалутата XRP, след продължителните ѝ правни предизвикателства.
В неотдавнашен туит Филион подчерта, че базираната в Сан Франциско блокчейн компания, която е специализирана в трансгранични транзакции с помощта на токена XRP, е изправена пред значителни пречки поради регулаторната несигурност от края на 2020 г. насам.
I have always assumed that XRP would sell off hard after the case ended. This is because the primary (but not only) usecase for XRP is (and has always been) cross border transactions and the primary force behind developing this market is still Ripple. Since late 2020, Ripple have…
— Hugo Philion ☀️ (@HugoPhilion) August 5, 2023
Въпреки получаването на известна яснота сега, Филиън отбеляза, че Ripple изостава с около 2,5 години от графика поради тези сложности. Освен това той посочи, че доставчиците на стабилни монети са постигнали значителен напредък на пазара, който някога е бил доминиран от Ripple.
Въпреки това Филион смята, че Ripple все още може да процъфти в някои сегменти, които не се обслужват адекватно от традиционните финансови системи.
Той обаче предупреди, че напредъкът може да бъде бавен поради засиления скептицизъм около криптовалутите в традиционните финансови среди, изострен от противоречията, свързани с лица като опозорения основател на FTX, Сам Банкман-Фрийд.
Въпреки че е изправен пред предизвикателства, Филиън също така призна продължаващите усилия на различни лица да проучат нови случаи на използване на XRP и XRP Ledger. Той изрази оптимизъм относно тези начинания, но предупреди, че те ще изискват време, за да дадат осезаеми резултати.
Забележително е, че президентът на Ripple Моника Лонг наскоро разкри плановете на компанията да се ангажира отново с американския пазар след съдебно решение, продиктувано от новопридобитата регулаторна яснота. Едновременно с това Ripple продължава да бележи значителен ръст на международните пазари, особено в региони с ясни регулаторни насоки като Великобритания, Европа, Сингапур и Дубай.
След обявяването на митата от президента на САЩ Доналд Тръмп на 2 април, което съвпадна с Деня на независимостта, и бързата реакция на Китай, крипто пазарът отбеляза значителни понижения.
Големи финансови институции, сред които JPMorgan Chase и Deutsche Bank, проверяват дали щатският долар може да запази господстващото си положение в световен мащаб.
Nvidia, един от отличниците през 2024 г. с ръст от над 170%, сега е изправена пред нарастващ натиск, тъй като акциите ѝ се понижават на фона на икономическата несигурност и геополитическото напрежение.
Китай отвърна на САЩ със свой набор от мита, отбелязвайки поредната глава в ескалиращия глобален търговски конфликт, който започна с обявяването на тарифите от президента Доналд Тръмп на 2 април.