Службата за вътрешни приходи (IRS) отложи нов закон, който привлече критики от мнозина, като крипто общността определя правилото като нечестно.
Службата реши да не въвежда новия праг от $600 за отчитане на разплащанията с трети страни засега. Причината за това е, че е необходима повече яснота, преди да започне да се прилага.
В прессъобщение IRS заяви, че поради мораториума предприятията за уреждане на спорове с трети страни вече няма да бъдат задължени да отчитат транзакциите през 2022 г., които надхвърлят прага от $600.
Освен това Службата е определила 2022 г. като „преходен период“ за прилагането на новия праг, който беше приет като част от Американския план за спасяване от 2021 г.
Преходният период… отлага отчитането на транзакциите, надвишаващи $600, за транзакции, които се извършват след календарната 2022 г. Преходният период има за цел да улесни организирания преход за спазване на данъчното законодателство от страна на TPSO [организация за разплащания с трети страни], както и спазването на изискванията за отчитане на данъка върху доходите от страна на индивидуалните получатели на плащания.
Участващ получател, в случай на транзакция в мрежа на трети страни, е всяко лице, което приема плащане от организация за сетълмент на трети страни за бизнес транзакция.
Според комисаря на Службата за вътрешни приходи Дъг О’Донъл допълнителното време ще помогне на данъкоплатците да преминат по-лесно към новата система.
За да подпомогне плавния преход и да осигури яснота за данъкоплатците, данъчните специалисти и индустрията, IRS ще забави въвеждането на промените в 1099-K.
Допълнителното време ще помогне да се намали объркването през предстоящия сезон на подаване на данъчни декларации през 2023 г. и ще осигури повече време на данъкоплатците да се подготвят и да разберат новите изисквания за отчитане.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: САЩ не може да определи какво е „крипто брокер“ – отлага правилата за дънчно докладване
Това е голям пакет за икономическо стимулиране, който е подписан от президента Джо Байдън на 11 март 2021 г.
Законодателството има за цел да предостави помощ на лица, семейства и предприятия, които са били засегнати от пандемията COVID-19 и последвалия икономически спад.
Американският спасителен план включва широк спектър от разпоредби, включително:
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Binance коментира обвиненията за резервите на компанията
Пакистан се готви да направи голям скок в областта на дигиталните финанси с формирането на нов национален орган, фокусиран върху блокчейн надзора.
Хонконг направи голяма крачка към превръщането си в център за дигитални активи с приемането на нов закон, регулиращ стабилните монети.
С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.
След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.