В сряда CryptoPunk #924 беше продаден за 475 ETH, или около $735,770 към момента на покупката, според бот в Twitter, който следи най-новите продажби от колекцията.
Неотдавнашната продажба доказва, че интересът към токените на една от най-големите NFT колекции остава постоянно висок, въпреки че секторът понесе сериозен удар по време на криптовалутната зима.
Струва си да се отбележи, че въпросният пънк има оценка за рядкост от 132.39 точки, според аналитичната платформа Rarity.Tools. Това го прави едва 2327-то по рядкост NFT от колекцията.
Въпросното NFT е закупено от анонимен купувач, който в момента притежава два пънка.
CryptoPunks колекцията се появява много преди NFT да се популяризират толкова през 2021 г. Колекцията беше стартирана още през 2017 г., но набра популярност през миналата година. Множество CryptoPunks бяха продадени за милиони долари, като известни личности и предприемачи побързаха да ги купят, за да се похвалят с богатството си.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Dogecoin (DOGE): Очаква ли се скок в цената на меме криптовалутата?
През февруари едно NFT от популярната колекция беше продадено за колосалната сума от $23.7 милиона. Въпреки че пънковете остават на мода, по-широкият сектор преживява тежка криза. Само през третото тримесечие на 2022 г. продажбите на NFT са се сринали с огромните 60%.
Съдейки по последната покупка на стойност над $730 000, обаче, интересът към пространството на незаменяеми токени продължава да е на високо ниво.
Известният икономист Стив Ханке счита, че американската икономика вече се движи към рецесия, подтикната от свиващото се парично предлагане и нарастващата политическа нестабилност.
Опитният инвеститор Джефри Гундлах сигнализира за важен поврат в глобалните капиталови потоци, като предполага, че ерата на доминацията на американския пазар може би е към своя край.
Ръководителят на отдела за проучвания на Fundstrat, Том Лий, алармира за това, което според него е нарастващ риск от грешка на Федералния резерв.
Известният икономист и автор на книгата „Черният лебед“ Насим Талеб счита, че ерата на американския долар като доминираща резервна валута в света тихо наближава края си. В неотдавнашно интервю за Bloomberg Талеб заяви, че финансовият пейзаж претърпява коренна промяна, която е в полза на златото в сравнение с фиатните валути.