В сряда CryptoPunk #924 беше продаден за 475 ETH, или около $735,770 към момента на покупката, според бот в Twitter, който следи най-новите продажби от колекцията.
Неотдавнашната продажба доказва, че интересът към токените на една от най-големите NFT колекции остава постоянно висок, въпреки че секторът понесе сериозен удар по време на криптовалутната зима.
Струва си да се отбележи, че въпросният пънк има оценка за рядкост от 132.39 точки, според аналитичната платформа Rarity.Tools. Това го прави едва 2327-то по рядкост NFT от колекцията.
Въпросното NFT е закупено от анонимен купувач, който в момента притежава два пънка.
CryptoPunks колекцията се появява много преди NFT да се популяризират толкова през 2021 г. Колекцията беше стартирана още през 2017 г., но набра популярност през миналата година. Множество CryptoPunks бяха продадени за милиони долари, като известни личности и предприемачи побързаха да ги купят, за да се похвалят с богатството си.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Dogecoin (DOGE): Очаква ли се скок в цената на меме криптовалутата?
През февруари едно NFT от популярната колекция беше продадено за колосалната сума от $23.7 милиона. Въпреки че пънковете остават на мода, по-широкият сектор преживява тежка криза. Само през третото тримесечие на 2022 г. продажбите на NFT са се сринали с огромните 60%.
Съдейки по последната покупка на стойност над $730 000, обаче, интересът към пространството на незаменяеми токени продължава да е на високо ниво.
Според доклад на Руския център за макроикономически анализи и краткосрочни прогнози руската икономика е изправена пред предизвикателства, свързани с времето, в което политиците полагат усилия за ограничаване на инфлацията и стабилизиране на рублата.
Икономиката на САЩ се сблъска с предизвикателства през тази година и сега е изправена пред съвкупност от потенциални опасности, които могат да доведат до по-голяма несигурност.
Най-новото обобщение на икономическите прогнози на Федералния резерв на САЩ, което беше публикувано по-рано тази седмица, предлага ценна информация за перспективите на централната банка по отношение на лихвените проценти и икономиката в по-широк план.
През последните години се наблюдава засилване на геополитическото напрежение, което води до намаляване на усилията за сътрудничество, особено между големите държави.