При изумително развитие, крипто търговец претърпя опустошителна загуба в размер на $68 милиона в WBTC след като стана жертва на експлойт.
Този пробив в сигурността е възникнала поради грешен трансфер, произтичащ от „отравяне на адреса“, причинено от неизвестно лице.
Отравянето на адреси е техника, която включва подвеждане на жертвата да изпрати легитимна транзакция до грешен адрес на портфейла, като имитира първите и последните шест знака от истинския адрес на портфейла и в зависимост от подателя да пропусне несъответствието в междинните знаци.
Този инцидент е ярък пример за „крипто кошмар“, който служи като мощно напомняне да бъдете изключително внимателни при извършване на крипто транзакции.
Нещастието на търговеца възлиза на близо $68.27 милиона, след като изпратил 1,155.28 WBTC на адреса на злонамерения участник в сделката.
[readmroe id=“108988″]Обвитият Биткойн (WBTC) служи като токенизирана версия на Биткойн, действайки като синтетичен актив, обвързан със стойността на BTC. Функционирайки в блокчейна на Етериум, WBTC позволява на потребителите да се възползват от ликвидността и възможностите на Биткойн в рамките на екосистемата на Етериум. Процесът на преобразуване от BTC в WBTC обаче включва сложни стъпки, включително депозиране на Биткойн в попечителски портфейл, което може да изложи потребителите на потенциални рискове.
Последните данни разкриват значителен спад в загубите от крипто измами през април 2024 г. в сравнение с предходния месец, предлагайки искрица надежда на фона на продължаващите предизвикателства. През април бяха извършени 40 атаки в криптосферата, довели до загуби на обща стойност $60.2 милиона, отбелязвайки значително намаление от умопомрачителните $187.67 милиона в загуби през март.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.
Биткойн достигна нов рекорд от $118,000, но какво наистина подхрани това рали?