Милиони долари изчезнаха през изминалия уикенд, когато хакери извършиха серия от атаки срещу големи крипто борси и платформи.
BtcTurk, CoinStats, SportsBet и Farcana бяха сред основните мишени, като общо загубиха над $95 милиона, според CertiK Alerts.
На 22 юни турската борса за криптовалути BtcTurk претърпя тежка кибератака. Хакери пробиха сигурността на борсата, като получиха контрол над десет горещи портфейла и откраднаха над $90 милиона в различни криптовалути. В отговор BtcTurk спря всички депозити и тегления на криптовалути, за да оцени щетите и да се справи с пробива в сигурността.
В същия ден популярната компания за криптовалути CoinStats стана жертва на пробив в сигурността, който засегна 1,590 портфейла. CoinStats реагира бързо, ограничавайки щетите, като само 1.3% от портфейлите им бяха компрометирани, което доведе до приблизителна загуба от $2 милиона. Компанията уточни, че нито един от свързаните портфейли или борси не е бил хакнат и работи усърдно за възстановяване на нормалната работа.
На 24 юни базираното в ОАЕ студио за блокчейн игри Farcana съобщи за кражба на един от своите FAR портфейли. Въпреки че компанията не е загубила директно никакви средства, маркетмейкър от трета страна е бил хакнат, което е довело до кражбата на 23,809,523 FAR токена на стойност близо $880,000. Този инцидент подчертава уязвимостта на услугите на трети страни. В момента Farcana води разговори със засегнатия маркет мейкър, за да подобри протоколите му за сигурност.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.