Вече изтрита тема в Twitter обвинява крипто гигант в сферата на търговията с дигитални активи, че е в катастрофално лоша ситуация.
В туита се твърди, че има информация от настоящи и бивши служители на компанията, както и от клиенти, че работещите там, особено екипът на разработчиците, са недоволни от ръководството и практиките на компанията.
От една страна се твърди, че компанията губи громни суми пари и системите буквално трябва да бъдат изключени, когато настъпи голямо икономическо събитие, защото никой не знае как да го търгува, без да губи пари.
Освен това се посочва, че нетният търговски доход (NTI), който според компанията е бил $1.05 милиарда за 2021 г., всъщност е бил $850 милиона. Както и че сумата от $225 милиона, отчетена за първите 9 месеца на 2021 г., всъщност е по-близо до $100 милиона.
Твърди се още, че служителите напускат компанията с изключителна скорост. Опитни служители са напускали компанията едва един месец след като са се присъединили. Но може би най-въздействащото твърдение от туита беше, че бонусите на служителите не се разпределят справедливо.
Те твърдят, че само малка част от бонусите (3 %), посочени за служителите в техния устав (30%), са били изплатени, докато ръководството и главният изпълнителен директор са прибрали по-голям дял.
Резкият спад в приходите на Wintermute е един от факторите, които предизвикаха спекулации за състоянието на компанията. През първите три тримесечия на 2022 г. те са спаднали с над 78 %, което е достатъчно, за да подбуди съмнения. Според неотдавнашен доклад на Forbes обаче компанията не е твърде притеснена от това.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Цена на Биткойн – ще изненада ли Коледа крипто инвеститорите?
В докладът се казва, че компанията, в която в момента работят около 95 души, разполага с активи на стойност $720 милиона, собствен капитал на стойност $400 милиона и инвестиции в рисков капитал на стойност $50 милиона.
$350 милиона от нейните $400 милиона собствен капитал са в стабилната монета USDC, а съотношението им на дълг към собствен капитал е само 0.8, твърди компанията.
Евгени Гейвой, главен изпълнителен директор на Wintermute, сподели, че работят по-усилено от всякога и компанията се подготвя за следващия бул рън.
Що се отнася до бъдещето, Гейвой заяви, че обмисля стартирането на борса за финансови деривати, която да запълни празнината, оставена от FTX.
Wintermute загуби $59 милиона, когато борсата на Сам Банкман-Фрийд се срина, в резултат на което е преместил активите си на криптоборси като Binance, Kraken и Coinbase.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.