Блокчейнът Cronos на Crypto.com предложи да възстанови 70 милиарда CRO токена, които преди това бяха изгорени през 2021 г. - ход, който би могъл да възстанови общото предлагане до 100 милиарда CRO.
Това решение е част от по-мащабна стратегия, която включва създаването на „стратегически резервен портфейл“ за тези токени с цел постепенното им освобождаване в продължение на пет години.
Решението за възстановяване на изгорените токени е свързано с амбицията на Crypto.com да създаде спот Cronos борсово търгуван фонд (ETF). Очаква се този ход да се възползва от нарастващия институционален интерес към крипто пространството.
Първоначалното изгаряне през 2021 г. бе значимо събитие в индустрията, като намали предлагането на CRO от 100 милиарда на 30 милиарда токена, за да насърчи децентрализацията и да подкрепи развитието на главната мрежа на Cronos.
Това предложение обаче се сблъска със силен отпор в рамките на общността. Много критици твърдят, че подобен ход може да подкопае напредъка, постигнат с децентрализацията, като го наричат стъпка назад за проекта.
CRO токенът се е развил значително от създаването си като Monaco Coin (MCO), който първоначално бе свързан с картата MCO Visa. След ребрандиране през 2021 г. той стана родният токен на Cronos, блокчейн, изграден с помощта на Cosmos SDK.
В допълнение към стартирането на основната мрежа, разработчиците на Cronos работят и по решение от втори слой zkEVM, което ще позволи интеграция с Етериум, разширявайки допълнително обхвата му в крипто екосистемата.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.
Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.