ConsenSys, известен блокчейн технологичен център, предложи на Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) инициативи за сътрудничество, насочени към присъщите механизми за сигурност, вградени в блокчейна на Етериум, по-специално Proof-of-Stake (PoS) протокола.
На фона на продължаващите дискусии относно заявлението за борсово търгуван фонд (ETF) на Етериум, ConsenSys се изяви като гласовит защитник на консенсусния механизъм за доказване на залог (PoS) на Етериум.
Същността на аргументацията на ConsenSys се състои в изначално надеждната сигурност, осигурена от PoS механизма на Етериум, като го противопоставя на сигурността на PoW протокола на Биткойн. В подробно писмо с коментари компанията отбеляза липсата на установени опасения за измами и манипулации в мрежата на Етериум.
Ключово предимство на PoS модела е способността му да постига по-бързо финализиране на блоковете, ускорявайки потвърждаването на транзакциите в сравнение със системите, базирани на PoW механизма. Освен това мрежата на Етериум прилага модела Мишлен, като разпределя процеса на потвърждаване между различни случайни субекти, което значително намалява потенциала за централизиран контрол и предпазва от манипулации.
Ангажиментът на ConsenSys с членовете на SEC се простира отвъд техническите дискусии за блокчейн механиката, като цели да улесни одобрението на ETF-и, базирани на Етериум. Правейки паралели с одобрените преди това Биткойн борсово търгувани продукти (ETP), подкрепени, ConsenSys се стреми да разсее регулаторните опасения, като демонстрира капацитета на Етериум да поддържа ETF, без да се нарушава сигурността на инвеститорите или целостта на пазара.
Инициативата не само се стреми към спазване на регулаторните изисквания, но също така сигнализира за ангажимента на ConsenSys да развива Web3 технологията, като насърчава по-широкото ѝ приемане.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.
Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.