Майкъл Мибах, главен изпълнителен директор на Mastercard, заяви в четвъртък (29.07), че компанията трябва да бъде на пазара на криптовалути. По време на пресконференция Мибах говори за дигиталните валути и криптовалутите на централните банки.
Предвид последните действия на Visa в сектора на криптовалутите, Mastercard също влезе в сектора. В плановете си за 2021 г. Mastercard възнамерява да даде възможност за плащания с криптовалути на повече от 30 милиона търговци.
В допълнение, едно от действията на платежния гигант е да ускори финтех компаниите в сектора на криптовалутите.
Речта на Мибах е в съответствие с действията на Mastercard. По-рано през годината беше обявена карта с поддръжка за CBDC (дигитална валута на централнтие банки).
Дори дигиталната валута на Китай, наречена E-CNY, влезе в плановете на компанията. Целта е да се позволи на E-CNY да се търгува и конвертира в други фиатни валути.
Влизането на Mastercard в сектора на криптовалутите включва и инвестиции в компании в сектора. През април този месец, заедно с JPMorgan, Mastercard участва в инвестиционен кръг в ConsenSys.
ConsenSys е компания известна с разработването на инфраструктура за Етериум мрежата. По този начин Visa и Mastercard са силно инвестирани на пазара на криптовалути.
Въз основа на броя потребители на всеки от тези процесори са издадени 6.1 милиарда карти. С други думи, значителен брой потребители могат да влязат на пазара на криптовалута.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Първата децентрализирана борса на Cardano набра $1.5 милиона
Скорошно проучване на Crypto.com разкри, че броят на потребителите на криптовалути скочи от 100 милиона, през януари тази година, на 221 милиона.
В допълнение, една от точките, посочени от специалистите, която „спира“ приемането на криптовалути, е недружелюбният интерфейс на някои проекти.
Поради това, като се има предвид, че кредитните и дебитните карти вече се използват по целия свят, включването на потребителите на Visa и Mastercard може да представлява още по-значителен скок в развитието на криптовалутния пазар.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.