Първата децентрализирана борса, която ще стартира в мрежата Cardano (ADA), Cardax, набра $1,5 милиона от първата си продажба в общността, преди стартирането на платформата за търговия през третото тримесечие на годината, когато в Cardano ще бъдат налични смарт договори.
Според изявление на Cardax борсата ще работи по протокола за Разширен Автоматизиран Маркет Мейкър (EAMM) и ще има за цел да служи като платформа за търговия за екосистемата Cardano. Проектът се ръководи от Райън Морисън и неговия екип, и по-рано тази година набра $50,000 финансиране за неговото развитие.
Екипът зад него се формира от „крипто ентусиасти“ с опит по няколко проекта. Необходимостта от децентрализирана борса беше оправдана с пускането на местни токени в мрежата Cardano, което идва в близко бъдеще. Cardax „има за цел да осигури ликвидност на проекти, които издават токени на Cardano„.
Проектът е признат от основателя на Cardano – Чарлз Хоскинсън, след като спечели предложение чрез Project Catalyst.
Thanks @IOHK_Charles for your congratulations! We are very happy to have won #ProjectCatalyst!
The fact that the #CardanoCommunity has given us this prize means a lot to us. We will keep on working hard to deliver the best #DEX on #Cardano. Looking forward to the go live! pic.twitter.com/aUL0zRO6CS
— Cardax (@CardaxDEX) July 5, 2021
Cardax се стреми да внедри ключови функции позволяват на потребителите да печелят като доставчици на ликвидност от таксите, които борсата събира, да търгуват ADA с всеки собствен токен чрез Yoroi портфейла на Cardano.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Uniswap премахва 100 токена от своя интерфейс
Той ще използва централизирана книга с поръчки заедно с модела на автоматизирания маркетмейкър (AMM). Характеристиките му са настроени да позволяват на маркетмейкърите да печелят с минимален слипидж и риск от непостоянна загуба.
Както бе съобщено, по-рано тази седмица Ейми Арнот, портфолио стратег в Morningstar, която се фокусира върху криптовалутите, разкри, че вярва, че ADA може да се превърне в една от трите най-големи криптовалути по пазарна капитализация и да стане мейнстрийм, заедно с Биткойн и Етериум.
Chainlink обяви мащабно институционално партньорство с Westpac Institutional Bank и Imperium Markets като част от проекта Acacia – съвместна инициатива с участието на Резервната банка на Австралия и Центъра за изследване на сътрудничеството в областта на дигиталните финанси (DFCRC).
Binance продължава да усъвършенства своята екосистема през 2025 г., като основните актуализации обхващат подобрения на производителността, изброяване и премахване на токени и пускане на нови токени – всичко това засилва фокуса върху мащабируемостта и иновациите.
Ripple направи важна стъпка в разширяването на институционалната си инфраструктура за дигитални активи в Близкия изток, като си партнира с Ctrl Alt в подкрепа на първата подкрепяна от правителството инициатива за токенизация на недвижими имоти в Дубай.
Според компанията за ончейн анализ Nansen няколко блокчейна отчитат рязко повишаване на активността на потребителите, начело със Sonic, която регистрира впечатляващ 89% ръст на активните адреси през последните 7 дни.